Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Widmo

Widmo

SHUTTER, THE
a.k.a. The Shutter: They Are Around Us

Reżyser:Banjong PisanthanakunRok prod.:2004

Dystrybutor:Vision
Obraz: Anamorficzny kolor 16:9
Dźwięk: DTS ES: tajski Dolby Digital 5.1: tajski, polski lektor
Napisy: polskie
Dodatki:Bezpośredni dostęp do scen
Zwiastuny kinowe
Jak powstawał film – materiał filmowy
Sylwetki aktorów i twórców
Zwiastuny innych filmów,
Zapowiedzi innych DVD
Muzyka w Vision
Uwagi:Czas filmu: 97 min
Ocena użytkowników:--
Film udostępniony do recenzji przez

Pamiętam chwilę kiedy odpakowałem płytę z filmem i włączyłem odtwarzacz DVD. Magiczny klimat filmu i niesamowity dźwięk sprawiły, że Shutter na długo zapadł w mojej pamięci jako jeden z najlepszych azjatyckich filmów o duchach.

Vision przyzwyczaiło nas już do tego, że wydaje dobre filmy w dobrej jakości, zatem i tu miłośnicy filmowej makabry mogą spodziewać się naprawdę dobrej roboty. Film poza pudełkiem z filmem ma dodatkową tekturową obwolutę, i pięknie prezentuje się na półce. Jakość obrazu i dźwięku jest świetna, DTS ES przy dobrym zestawie dźwiękowym potrafi wgnieść w fotel i spowodować, że widz naprawdę poczuje się zagubiony i przestraszony. Jakość obrazu podobnie jak w przypadku większości nowych produkcji jest świetna, choć aby to docenić warto dysponować dużym ekranem w formacie 16:9. W każdym razie film prezentuje się rewelacyjnie.

Wydawca postanowił zadbać również o to abyśmy poza filmem mogli uraczyć oko kilkoma miłymi dodatkami, koniecznie trzeba zobaczyć krótki dokument o kulisach powstawania filmu, przeczytać sylwetki mało znanych w naszym kraju twórców, obejrzeć zwiastuny kinowe filmu. Co chwalebne (i oby stało się normą, a nie wyjątkiem) dodatki zostały przetłumaczone na nasz język.

Podoba mi się polityka finansowa Vision. Naprawdę dobre tytuły w dobrej jakości można nabyć w niewygórowanej cenie, widać powoli, że dystrybutorzy filmów DVD zauważyli, że więcej można zarobić na filmie sprzedając go w dobrej cenie w większej ilości egzemplarzy. Widmo możesz kupić dziś za niecałe 30 zł. Sądzę, że to co otrzymasz w zamian będzie warte każdej wydanej złotówki.

Autor recenzji:bufik
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -