Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Hellraiser: Hellworld.com

Hellraiser: Hellworld.com

HELLRAISER VIII: HELLWORLD

Reżyser:Rick BotaRok prod.:2005

Dystrybutor:SPI International Polska
Obraz: 16:9 - 1:78:1
Dźwięk: DD 5.1 angielski
DTS-ES angielski
DD 5.1 polski lektor
Napisy: polskie
Dodatki: dostęp do scen

katalog filmów SPI
Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Kolejna część horroru z krwawej seii Hellraiser. Pięcioro przyjaciół, wielkich fanów gier Hllworld, dostaje zaproszenie do uczestnictwa w prawdziwej grze odbywającej się na terenie tajemniczej posiadłości. Pinhead i jego kompania wracają na ziemię, aby rozprawić się z użytkownikami, którzy wirtualnie otworzyli skrzynkę lamentu poprzez stronę www.hellworld.com.

Jest to jak dotąd ostatnia część wielkiej niegdyś serii, niestety, najbardziej nieudolna. Gdyby wyrzucić z całości wątek Pinheada i towarzyszącej mu otoczki otrzymalibyśmy dobrze zrealizowany, niemniej wtórny slasher. Dzięki jego obecności zagorzali fani (jak niżej podpisany) mogą się nacieszyć obecnością gwoździogłowego i starać zrozumieć o co chodziło twórcy. I choć finał wszystko wyjaśnia, trudno pozbyć się uczucia niedosytu, zawodu i najzwyklejszego nabicia w butelkę. Warto zaopatrzyć się w owo DVD z dwóch powodów. Po pierwsze, wszystkie razem pięknie wyglądają na półce czy pod ścianą (zależy od preferencji i pojemności mieszkania). Drugi powód, to by po kolejnych seansach całkowicie zwątpić w sens realizowania jakiegokolwiek Hellraisera przez pana Bota. Jeszcze przy pierwszym i drugim seansie pozostaje uwielbienie do serii, które bierze górę nad całością. Później jest już tylko gorzej...

Zasadniczo w kwestii wydania SPI nie zawiodło i nie zaskoczyło. Wciąż mamy świetny obraz i doskonały dźwięk. Tłumaczenie również nie odbiega od normy i prezentuje się dobrze. Dodatki - jak zwykle ubogie, dostęp do scen i katalog filmów. Oczywiście, cena jest do tego adekwatna, jednak zdarza się, że za podobną cenę otrzymujemy całkiem sporo bonusów... Widać i wydawca zwątpił w markę i nie starał się sprzedać jej lepiej niż mógłby. W końcu i tak nabywcami zostaną tylko najwytrwalsi i bezkrytyczni fani Pinheada i kostki La Marchanda (kostka lamentu? Piękne- tylko po co?)

Autor recenzji:Shadock
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -