Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Bękarty Diabła

Bękarty Diabła

DEVIL'S REJECTS, THE

Reżyser:Rob ZombieRok prod.:2005

Dystrybutor:Monolith Films
Obraz:16:9
Dźwięk: angielski - DD 5.1, polski (lektor) - DD 5.1

Napisy:polskie
Dodatki:- zwiastun,
- zapowiedz
- wybór scen

Uwagi:
Ocena użytkowników:--

Gdy Szeryf Wydell (William Forsythe) przypuści atak na dom Firefly'ów, jedynie Otis (Bill Mosley) i jego siostra Cipcia (Sheri Moon Zombie) zdołają uciec bez uszczerbku na zdrowiu.
Schronienie znajdują w obskurnym motelu, gdzie kolejnymi mordami umilają sobie oczekiwanie na przyjazd głowy rodziny - Kapitana Spauldinga (Sig Haig). Trup ściele się gęsto, więc Szeryf Wydell postanawia zaprowadzić porządek, nie do końca bacząc na literę prawa.

Rob Zombie to osoba znana na całym świecie. Może nie tak bardzo, jak niejedna z gwiazdeczek muzyki pop, ale niewątpliwie posiada spore grono wielbicieli pośród fanów cięższych brzmień. Sławę zyskał dzięki zespołowi White Zombie oraz poźniejszej działalności już pod własnym nazwiskiem. W ostatnich latach zabrał się również za reżyserowanie filmów. Co dla jego fanów nie jest zaskoczeniem. Przecież już nazwa jego pierwotnego zespołu muzycznego pochodzi od tytułu sławetnego dzieła z roku 1932 z Belą Lugosim w roli głównej. Swoje fascynacje przede wszystkim starymi horrorami niejednokrotnie przenosił na grunt tworzonej przez siebie muzyki. Stąd „groźny” image twócy, sample pochodzące z wiekowych dzieł umieszczone w jego muzyce, wieleznaczące tytuły płyt i utworów, czy specyficzne okładki. Nie zadziwia zatem fakt, że Zombie musiał w końcu zasiąść na reżyserskim fotelu. Najpierw był wydany w 2003 roku „Dom 1000 trupów”. Dwa lata później ukazują się „Bękarty diabła”. Dystrybucją obydwu części zajął się w Polsce Monolith.

Świetny film zasługuje na równie świetną oprawę. Tym bardziej, że zapewne za kilka lat niektórzy fani grozy uznają go za kultowy. Być może znajdą się tacy, którzy już tak myślą. Niestety Monolith nie popisał się, wydając niezbyt imponujący krążek dvd. Zwykłe plastikowe pudełko, brak dodatków oraz dźwięk ograniczony tylko do Dolby Digital (brak DTS) nie zachwyca. Dodatkowo porównując ceny z konkurencją, Monolith również nie wypada pozytywnie. Choć te, w konfroncji z rynkową rzeczywistością, stosunkowo szybko spadły. Mimo wielu minusów każdy horroromaniak powinien obejrzeć „Bękarty diabła”, Roba Zombiego. Jednak jeżeli nie jest dla Was problemem język angielski oraz wyższa cena, lepiej poszukać jakiegoś zachodniego wydania.

Autor recenzji:Adach
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu: Dział filmowy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu: Ciekawostki

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -