Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:EXORCIST 3

EXORCIST 3

Egzorcysta 3

ocena:6
Rok prod.:1990
Reżyser:William Peter Blatty
Kraj prod.:USA
Obsada:Brad Dourif, Ed Flanders, Jason Miller
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.71
Głosów:48
Inne oceny redakcji:
Andy Blakk - 6

Czy seria tajemniczych morderstw w Georgetown może mieć jakikolwiek związek z przeprowadzonymi 15 lat temu egzorcyzmami małej dziewczynki?

Okazuje się, że może mieć i to wiele. Porucznik William 'Bill' znany z pierwszej części filmu przyjaciel ojca Damiena Karasa próbuje rozwikłać tajemnicę koszmarnego morderstwa - ktoś zabił czarnego chłopca odcinając mu głowę, a w jej miejsce umieszczając głowę z figury Chrystusa pomalowaną na czarno. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że chłopiec został ukrzyżowany, i przez cały czas trwania "egzekucji" był świadomy tego co się dzieje, ponieważ sprawca nafaszerował go narkotykami. Pojawiają się kolejne ofiary, ksiądz zamordowany w konfesjonale i kolejny kapłan, który ginie w szpitalu - ktoś spuszcza z niego całą krew. Stopniowo ślady prowadzą do tajemniczej celi nr 11, w której od piętnastu lat zamknięty jest� Ale chyba i tak już dużo opowiedziałem z treści, chcesz wiedzieć - obejrzyj.

Twórcy "Egzorcysty" pozostali wierni konwencji poprzednich części. Mało brutalnych scen, kilka zaskakujących efektów, po których człowiek podskakuje na fotelu, klimat budowany jest nie wartką akcją, ale dialogami, które jednak mimo wszystko szybka stają się nużące.. Znowu mamy opętanego mówiącego wieloma głosami, znowu mamy egzorcyzmy i w sumie zaskakujące zaskoczenie, ale jakby czegoś brakowało. Film sprawia wrażenie jakby robionego trochę na siłę, scenariusz jest trochę naciągany - trzeba było ożywić księdza Karasa i przez 15 lat regenerować jego mózg, aby nakręcić kolejną część� Zaczynając oglądać "Egzorcystę" spodziewałem się czegoś więcej, a dostałem przydługawy scenariusz z kilkoma dłużyznami, aktorów, którzy są tak naturalni jak mrożone dorsze i kryminał zamiast horroru. Największym plusem "Egzorcysty 3", jak dla mnie jest temat i radykalne jego przedstawienie - tu Szatan nie boi się Boga i ma odwagę z nim walczyć, i mówię wam, że potrzeba naprawdę potężnej siły duchowej, aby pokonać takiego przeciwnika jak Legion. Inny plus jak dla mnie to, że nie ma tu scen żywcem z "Teksańskiej masakry", czy "Piątku 13-tego", a pomimo to słysząc opisy kolejnych morderstw wzdrygamy się z obrzydzenia. Choć w tym przypadku zwolennicy masakr filmowych będą ze mną polemizować.

Chcesz mojej rady? Jeśli podobały ci się filmy "Egzorcysta" i "Omen" to śmiało usiądź do trzeciej części trylogii o Szatanie, ale uzbroić się musisz w cierpliwość i nastawić na wysiłek intelektualny, a nie na ucztę dla oczu. Jeśli lubisz oglądać na ekranie facetów w maskach latających za długonogimi blondynkami w celach bynajmniej nie towarzyskich i nudzi Cię, jak ktoś rozmawia z diabłem to odpuść sobie.

Screeny

HO, EXORCIST 3 HO, EXORCIST 3 HO, EXORCIST 3 HO, EXORCIST 3 HO, EXORCIST 3 HO, EXORCIST 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ temat filmu i jego realność
+ mroczny klimat
+ kilka fajnych efektów specjalnych (głosy)

Minusy:

- czasami staje się nudny
- straaasznie wooolna aaakcjaaa
- gra aktorów i dialogi sztuczne w niektórych miejscach do bólu
- naciągany scenariusz

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -