Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JOY RIDE

JOY RIDE

Prześladowca

ocena:6
Rok prod.:2001
Reżyser:John Dahl
Kraj prod.:USA
Obsada:Steve Zahn, Paul Walker, Leelee Sobieski, Jessica Bowman, Stuart Stone
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.36
Głosów:14
Inne oceny redakcji:
Ash J. Williams - 5
Skaraś - 4

Kierowcy tirów. Królowie Szos, Władcy Asfaltu, Cylindrowa Szlachta. Jakkolwiek ich nie nazwać, jedno jest pewne - pozostali uczestnicy ruchu drogowego za nimi nie przepadają.

Dwójka braci zmierzająca w kierunku New Jersey postanawia wypróbować świeżo zamontowane CB radio. Ofiarą ich naprędce wymyślonego żartu okazuje się być psychopatyczny zabójca o ksywie Rusty Nail, siedzący za kierownicą olbrzymiego tira. Bracia Thomas nie przewidzieli jednak jednego - szaleniec nie ma za grosz poczucia humoru.

Film z serii "To się mogło wydarzyć naprawdę" tak lubianej przez sporą część miłośników filmów grozy. Każdy z nas mógł się znaleźć w sytuacji, w jakiej znaleźli się bracia Thomas. W trakcie oglądania nasza wyobraźnia pracuje, zastąpienie któregoś z bohaterów filmu nami samymi nie nastręczałoby naszemu umysłowi wielkich trudności. Podstawowe pytanie brzmi: czy aby na pewno zachowalibyśmy się identycznie jak Fuller i Lewis? Śmiem wątpić.

Dlaczego tak wiele postaci występujących w horrorach postępuje na przekór zdrowemu rozsądkowi, dosłownie prosząc się o plastikowy worek. Odpowiedź jest prosta - gdyby działali z rozwagą, pobudzając swe komórki mózgowe do bardziej intensywnego myślenia, film stałby się najzwyczajniej w świecie nudny. Głupie zachowanie bohaterów jest motorem napędowym wszelkich mrożących krew w żyłach sytuacji. Film "Joy Ride" (znany również jako "Road Kill") posiada alternatywną 29-minutową końcówkę, którą można obejrzeć na specjalnej płycie DVD. Tam nasi arcydzielni bracia poszli po rozum do głowy i skorzystali z pomocy policji. Wspomnieć warto iż głosu filmowemu psychopacie udzielił Ted Levine, grający postać Buffalo Billa w genialnym "Silence of the Lambs".

Pomijając kilka dłużyzn i nie zwracając uwagi na nierozsądne zachowanie naszych bohaterów, film może się podobać. Pod względem technicznym nic nie można zarzucić, aktorstwo również w jak najlepszym porządku. Jedną z głównych zalet "Joy Ride" jest szybkie tempo akcji, które w połączeniu z postacią "przerdzewiałego" zabójcy o grobowym głosie, tworzy naprawdę solidną mieszankę napięcia i grozy.

Screeny

HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE HO, JOY RIDE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ technicznie prawidłowo
+ trzyma w napięciu
+ niezłe aktorstwo

Minusy:

- głupie zachowanie bohaterów
- dość powoli się rozkręca
- już to gdzieś widzieliśmy
- momentami dłużące się sceny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -