Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JACK FROST

JACK FROST

Jack Frost

ocena:5
Rok prod.:1997
Reżyser:Michael Cooney
Kraj prod.:USA
Obsada:Scott MacDonald, Christopher Allport, Stephen Mendel, Eileen Seeley
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.75
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

Pierwsza część przygód zabójczego bałwana, której sequel okazał się niewypałem. Czy inaczej jest z pierowzorem? Oczywiście, że tak.

Seryjny morderca, Jack Frost, zostaje wreszcie schwytany. W czasie jego transportu do więzienia, dochodzi do samochodowego wypadku. Opancerzony furgon z więźniem uderza w ciężarówkę wiozącą chemikalia. Jeden z dwóch policjantów ginie na miejscu, a drugi jest świadkiem niezwykłego... zniknięcia Frosta. Jego ciało, pod wpływem toksycznych wyziewów, rozpuszcza się i... łączy ze śniegiem. W tej odmienionej postaci morderca powraca do miasteczka, aby zemścić się na szeryfie, który go aresztował. Spokój niepozornej, małej miejscowości zostaje zakłócony. Rozpoczyna się seria nieszczęśliwych zdarzeń, które kończą się śmiercią co poniektórych mieszkańców. Policja jest bezradna. Któż może przypuszczać, że za to wszystko odpowiedzialny jest... bałwan?

"Jack Frost" to wspaniały bożonarodzeniowy film, jednakże nie dla całej rodziny. Większość krwawych scen z pewnością nie nadaje się dla młodszego widza. A właśnie te „rzeźnicze sceny” zasługują na uznanie, bo są wykonane bardzo starannie. Również pomysł, aby stworzyć bałwana - mordercę wydaje się być oryginalny. Ciekawe są jego pomysły na pozbawianie ludzi życia, np. zamrożenie wody podczas kąpieli. A dowcipne powiedzonka wypowiadane przez „śnieżka” mogą konkurować z tymi autorstwa laleczki Chucky. "Jack Frost" nie jest filmem, który znuży widza. Wręcz przeciwnie - wzbudzi ciekawość, sprawi że oglądający go będzie nie mógł usiedzieć na miejscu i doczekać się kiedy kariera Jack'a zostanie zakończona. A nie jest łatwo go zniszczyć.

Pierwszą część "Jack Frosta" polecam, wszystkim fanom horroru, obejrzeć w mroźny zimowy wieczór. Niech umili on Wam długie grudniowe noce.

Screeny

HO, JACK FROST HO, JACK FROST HO, JACK FROST HO, JACK FROST HO, JACK FROST HO, JACK FROST

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ muzyka
+ ciekawy pomysł na film
+ Jack Frost jako bałwan
+ nie nudzi

Minusy:

- miejscami denerwująca gra aktorska

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -