Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ALLIGATOR PEOPLE

ALLIGATOR PEOPLE

Ludzie aligatory

ocena:10
Rok prod.:1959
Reżyser:Roy Del Ruth
Kraj prod.:USA
Obsada:Beverly Garland, Bruce Bennett, Lon Chaney Jr, George Macready
Autor recenzji:Joanna Konik
Ocena autora:10
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Patrząc na „złowieszczo” brzmiący tytuł filmu, „Alligator People”, trudno nie uśmiechnąć się. W końcu ludzie–aligatory, podobnie jak inne krzyżówki humanoidalnych z różnymi przedstawicielami fauny, przywodzą na myśl dziwne eksperymenty, które najczęściej rozśmieszały widzów. W przypadku „Alligator People” jest jednak inaczej.

Para nowożeńców, Joyce i Paul, jedzie pociągiem w nieznane. Prawdopodobnie jest to ich podróż poślubna. Sielanka jest jednak przerwana przez telegram jaki otrzymuje małżonek. Mężczyzna pod pozorem zadzwonienia wysiada na najbliższej stacji kolejowej tylko po to, by nigdy nie wsiąść do pojazdu. Roztrzęsiona Joyce poszukuje małżonka. W końcu trafia na jego ślad. Paul jest teraz mutantem, formą pośrednią między mężczyzną i aligatorem.

Opis filmu, jak zwykle, nie wiele mówi o samej jego budowie. Dlatego też należy zacząć od hipnozy, która jest osią całego obrazu. W końcu o wszystkich wydarzeniach dowiadujemy się z bezpośredniej relacji Joyce, która zahipnotyzowana przez swojego pracodawcę (Dr. Marc’a Sinclaire’a) opowiada historię z piekła rodem. Nie tylko młoda kobieta, ale też widzowie wprowadzeni są w stan odrętwienia, gdzie krok po kroku dowiadują się o tym, że w Ameryce istnieją bagna, na których pewien lekarz prowadzi tajemnicze praktyki. Promieniowanie radioaktywne, promienie X i wszystko to, co w latach 50-ych spędzało sen z powiek Amerykanom, łączy się w tym filmie w doskonałą całość. Ludzkie doświadczenia i swoistego rodzaju igranie ze śmiercią sprawia, że ludzie-aligatory w nieprawdopodobnie realny sposób wchodzą w relację z ludźmi z krwi i kości.

Nie sposób wymieniać plusów i zalet obrazu, jakim jest „Alligator People”. Biało-czarna historia opowiedziana w tak nieziemsko ciekawy sposób, na dodatek przyprawiona ogromną dawką poczucia humoru, że ciężko nie polubić tego dzieła. Dodatkowo doskonale wyważona akcja przeplatająca się ze świetną grą aktorską, urozmaicona o wyśmienite dialogi sprawia, że trudno nie zakochać się w tym obrazie od pierwszego wejrzenia. Oczywiście jeżeli ktoś liczy na kolorową strzelankę z milionem ciał zakrywających powierzchnię ziemi, to zdecydowanie powinien sięgnąć po inny film. Natomiast każdy kinoman rozkochany w kinie grozy lat 50-ych z pewnością doceni wartość tego dzieła.

Screeny

HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE HO, ALLIGATOR PEOPLE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł
+ doskonałe zdjęcia
+ świetna gra aktorska
+ kostiumy i charakteryzacja
+ hipnoza

Minusy:

- nie ma

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -