Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JASON GOES TO HELL a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX

JASON GOES TO HELL a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX

Jason Idzie do Piekła - Ostatni Piątek

ocena:2
Rok prod.:1993
Reżyser:Adam Marcus
Kraj prod.:USA
Obsada:John D.LeMay, Kari Keegan, Steven Williams, Steven Culp, Erin Gray, Rusty Schwimmer, Kane Hodder
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4.16
Głosów:49
Inne oceny redakcji:
Kinson - 3
Flaco - 2
Buio Omega - 1

Dziewiąta część "Piątku 13-ego" to największe nieporozumienie. Film ten jest kompeltnym niewypalem i jest mi strasznie przykro, że nosi etykietkę tak zacnej produkcji.

W dzień po nowojorskiej masakrze zostaje wszczęte śledztwo w sprawie Jasona Voorhees'a. Jak się okazuje, oprawca ma się dobrze i znów zamieszkuje lasy w Crystal Lake. FBI organizuje więc zasadzkę, która ma na celu zniszczenie mordercy. Agentka zwabia Jasona na obszar, gdzie duży oddział "federalnych", pakuje w niego tony ołowiu i na końcu rozrywa na kawałki za pomocą granatu. Resztki ciała zostają przewiezione do kostnicy, gdzie podczas sekcji zwłok coroner pożera serce Jasona i w ten sposób morderca odradza się w nowej postaci. W telewizji nadany zostaje komunikat o zniknięciu zwłok Voorhees'a. Teraz Jason, aby być silny, musi stale "wchodzić" w inne ciało. Podąża za nim Creighton Duke, który jako jedyny zdaje się znać sposób na jego całkowite unicestwienie. Niebagatelną rolę odegra tu także siostrzenica Jasona oraz jego rodzinny dom.

Po zapoznaniu się z nazwiskiem producenta tejże części miałem nadzieję, że seria wreszcie powróci do starych korzeni, ponieważ był nim reżyser pierwszego "Piątku 13-ego" - Sean Cunningham. Początek filmu może bardzo zmylić. Naprawdę udana scena z powrotem do Crystal Lake, oraz ciekawie przedstawiona zasadzka FBI na słynnego mordercę. Niestety, potem jest już coraz gorzej. Twórcy urządzili sobie z serii jakąś totalną kpinę. Jason nie tylko musi zmieniać „nosiciela’, ale okazuje się, że był tak naprawdę "obcym", który pod postacią małego robala wędrował od ciała do ciała. Całość została przedstawiona dość banalnie, a sceny te raczej śmieszą. Nastrój został zatracony zupełnie. Cały czas miałem wrażenie, że oglądam zupełnie inny film, nie mający nic wspólnego z logo "Friday the 13th". Efekty wizualne były jeszcze znośne. W niektórych scenach posoka bryzgała ściany w dużych ilościach. Ale co z tego ? Nic nie wynagrodzi kompletnie spartaczonego scenariusza a i reżyseria nie była najlepsza. Reżyser, Adam Marcus, właśnie na planie "Jason Goes To Hell" zadebiutował w tej roli. Niestety, on jest też autorem tej fatalnej historii. A wydawało się, że Marcus, który jako mały chłopiec podawał kawę Cunninghamowi podczas kręcenia pierwszej części oraz przyjaźnił się z jego dziećmi, powinien przesiąknąć atmosferą serii i wiedzieć jak należy poprowadzić fabułę. Również obsada aktorska to porażka. Nie było w ich grze polotu i werwy. Widać było, że niemal każdy z aktorów przeszedł przez "wyciskarkę" zwaną "Hollywood". Uważam, że we wszystkich poprzednich częściach odtwórcy ról wykazali się o wiele większą finezją.

W podsumowaniu wystarczyło by napisać tylko jedno słowo: porażka ! Nie rozumiem, jak można było z tak dobrej serii zrobić pośmiewisko. Film zawiódł na całej linii, zarówno od strony scenariusza, aktorstwa i reżyserii. Nie zrobił na mnie wrażenia Jason zamieniający się w "obcego" oraz kolorowe fajerwerki strzelające z jego ciała. "Jason Goes To Hell" jest bez wątpienia najgorszą częścią w całej filmografii z udziałem pana w hokejowej masce.

Screeny

HO, JASON GOES TO HELL</br> a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX HO, JASON GOES TO HELL</br> a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX HO, JASON GOES TO HELL</br> a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX HO, JASON GOES TO HELL</br> a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX HO, JASON GOES TO HELL</br> a.k.a. FRIDAY THE 13TH PART IX

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ od biedy: początkowa scena

Minusy:

- cały film jest jednym wielkim minusem

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -