Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JEEPERS CREEPERS 2

JEEPERS CREEPERS 2

Smakosz 2

ocena:4
Rok prod.:2003
Reżyser:Victor Salva
Kraj prod.:USA
Obsada:Nicki Lynn Aycox, Ray Wise, Jonathan Breck
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:4.46
Głosów:81
Inne oceny redakcji:
Flaco - 2
GrzEGOrz - 1
Kinson - 3
Skaraś - 5

W 2001 na ekranach pojawił się film mało znanego reżysera Victora Salvy - Jeepers Creepers , który wzbudził mieszane reakcje. Był jednak na tyle dochodową produkcją (ponad 37 mln $ w samych USA), że wkrótce pokuszono się o zrealizowanie sequela. Jednym ten film się podobał, innym znów nie, napewno namieszał w horrorowym światku. Moim zdaniem jego główną wadą była strata świetnego nastroju i atmosfery z pierwszych minut filmu. Gdyby reżyser tu urwał film, stworzyłby coś wielkiego. No ale wróćmy do części 2.

Akcja filmu rozpoczyna się na obszernych polach kukurydzy, mały chłopiec pomaga ojcu ustawiać strachy na wróble, jego brat majsterkuje niczym Adam Słodowy przy samochodzie. Całość scen ładnie oświetla słońce, ale coś wisi w powietrzu, nagle okazuje się, że jeden ze strachów nie jest strachem martwym, ale wręcz za bardzo żywotnym i w dodatku Smakoszem, czyli potworem znanym z części I. Porywa chłopca, jego ojciec i brat są bezradni gdy potwór rozkłada skrzydełka i odlatuje w siną dal..... W tak zwanym międzyczasie przez pustą szosę mknie amerykański, żółty gimbus ze szkolną drużyna sportową i cheerleaderkami. Nagle coś rozrywa im oponę, okazuje się że tą dziurę zrobił dziwaczny przedmiot z ładnym ornamentem umieszczonego tam zęba. W pojeździe jedna z dziewcząt śni o biegnącym zakrwawionym chłopcu i Smakoszu (dziwne ma te sny w tym wieku). Wkrótce autobus łapie drugą gumę i nie nadaje się już do dalszej jazdy. Wszyscy nie wiadomo po co wychodzą z autobusu i sterczą na szosie, w czasie gdy nauczyciele rozkładają flary. Podczas tej pracy spełniają się marzenia nieuków � nauczyciele zostają porwani. Przerażona młodzież zamyka się w autobusie, gdzie ich niewesołą sytuację wyjaśnia dziewczyna po następnym śnie. Smakosz wybiera sobie ofiary, które ma pożreć, demoluje autobus mimo ran zadanych mu przez dzielną dziewczynę � medium. Na pomoc uwięzionym rusza rodzina porwanego na początku chłopca na swym specjalnie przerobionym samochodzie i z wielkim harpunem do polowań na potwory. Między młodzieżą oczywiście narastają konflikty, aż w końcu reżyser nie wiedząc co zrobić z tym całym towarzystwem karze im rozbiec się po drodze i polach. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.

Po oglądnięciu tego filmu, nie ma raczej mieszanych uczuć. Kontynuacja nie dorównuje oryginałowi. Jeśli ktoś nie oglądał części pierwszej nic nie dowie się o potworze, kto to taki, skąd się wziął. Zapewne mają to w jakimś stopniu rekompensować opowieści dziewczyny � medium, tylko dlaczego ona widzi tych zamordowanych i tego Smakosza ?� nie wiadomo. Efektów specjalnych wiele nie ma, jeden najważniejszy to zamiana głów.Jeszcze jedna sprawa to bohaterowie. Ileż razy możemy oglądać nastolatków zagubionych wśród złych potworów? Jak zwykle reżyser postawił na całkiem nieznane twarze aktorów. A na domiar złego, pozostawił sobie furtkę do części trzeciej.

Screeny

HO, JEEPERS CREEPERS 2 HO, JEEPERS CREEPERS 2 HO, JEEPERS CREEPERS 2 HO, JEEPERS CREEPERS 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bardzo ładne zdjęcia
+ kilka dobrych pomysłów (np.: zamiana głowy)

Minusy:

- Znów grupa nastolatków
- Naiwności scenariusza

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -