Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER

JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER

Chrystus - Łowca Wampirów

ocena:3
Rok prod.:2001
Reżyser:Les Demarbre
Kraj prod.:Kanada
Obsada:Phil Caracas, Murielle Varhelyi, Jeff Moffet, Maria Moulton
Autor recenzji:Kinson
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.58
Głosów:19
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 4
Piotr Sawicki - 8

W obecnym świecie nie ma już autorytetu, który nie zostałby bezczelnie sponiewierany. Tym razem przyszła po raz kolejny pora na Syna Bożego, Zbawiciela, Mesjasza, Syna Dawida, czyli Jezusa Chrystusa. Stanie on do walki w obronie swej owczarni (głównie lesbijek) z hordami nieumarłych i ateistów. Ktoś mógłby pomyśleć, że dla naszego bohatera nie będzie to zadanie trudne, wszak boskie moce pozwalają na wiele. Nic bardziej mylnego. Naszego Pana ograniczają zdolności przynależne ludzkiemu gatunkowi, więc stoczy tę walkę tak jakby był człowiekiem (no prawie). A przy okazji nasze o nim wyobrażenie zostanie wywrócone całkowicie.

Okazuje się, że we współczesnym świecie żyją wampiry i mają się całkiem dobrze. Potrafią nawet wytrzymać eliminujące je wcześniej światło słoneczne, dzięki wspomagającemu ich szalonemu naukowcowi. Gdyby ich plaga rozprzestrzeniła się, źli ludzie nie musieliby już obawiać się piekła. Żyliby wiecznie. W tej dramatycznej sytuacji księża postanawiają wezwać Jego. Tylko On może położyć kres rzezi niewinnych (głównie lesbijek). Duchowni odnajdują Jezusa na plaży, lecz odnajdują go też wampiry. Niestety dwóch ojczulków pada ich ofiarą, a i Synowi Bożemu się dostaje, w następstwie czego Jezus zmienia swoje nastawienie i postanawia skopać parę tyłków... z pomocą przyjdą mu piękna motocyklistka i "słynny" meksykański zapaśnik El Santos.

Pierwszym (przynajmniej dla mnie) zaskoczeniem jest to, iż nie jest to film Tromy !! Sam tytuł sugeruje już bezdennie głupią, a przez to śmieszną historię, okraszoną miernymi krwawymi efektami. Tym większą niespodzianką jest logo Odessy na wstępie filmu. Ta mała kanadyjska wytwórnia, miała na koncie zaledwie 3 filmy, o przygodach bliżej niezidentyfikowanego Harry'ego Knucklesa, kiedy uderzyła tym połączeniem filmu kung-fu, komedii, horroru wampirycznego, musicalu i moralitetu. Jak przystało na małe amatorskie produkcje budżet jest mizerny, a aktorów werbowano z ulicy, więc ich dykcja raczej nie zniewala. Co zresztą nie przeszkadza zbytnio w odbiorze bo dźwięk jest rozsynchronizowany. Więc czy coś ratuje ten film? Humor, ba w zasadzie tylko on. Żywot Briana to nie jest, ale kpienie z nabożnej powagi z jaką traktuje się Zbawiciela, wypada tu nawet nieźle. Trzeba tu wspomnieć, iż ujrzymy tu na przykład Jezusa pędzącego w kasku na motorku do akompaniamentu lekkiego techno i natchnionego głosu wymieniającego kolejne księgi Nowego Testamentu. Zobaczymy go także mającego "dziwny związek" z transwestytą, lub dokonującego rozwałki w barze pełnym wampirów za pomocą wykałaczek, oraz rozmawiającego z deserem będącym personifikacją Boga, czy wykonującego popis karaoke. Trzeba także przyznać, że muzyka towarzysząca wygłupom bohaterów całkiem pasuje do poziomu filmu. Co nie znaczy, że jest dobra.

W podsumowaniu trzeba przyznać, że jeżeli nie wymaga się od filmu zawsze wyrafinowanej rozrywki, można się setnie ubawić oglądając chociażby, scenę walki jelitami. Ja nie śmiałem się tak nawet oglądając "Toksycznego Mściciela" - tytułu chyba najlepiej znanego w tym gatunku. Nie jest to jednak produkcja, która przyniosła coś nowego. Mam jednak nadzieję, że Jezus wróci i tym razem przez cały film będzie wyglądał jak biblijny cieśla (sandały, broda, hipisowskie włosy), gdyż zmiana jego wyglądu chyba najgorzej wpłynęła na odbiór filmu. Jezus zaczął wyglądać jak niemiecki fan muzyki techno. W sumie można obejrzeć, jeśli chcemy popatrzeć na coś głupszego (efekt zamierzony !) niż zazwyczaj.

Screeny

HO, JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER HO, JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER HO, JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER HO, JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER HO, JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER HO, JESUS CHRIST VAMPIRE HUNTER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Dystans twórców do tego dzieła
+ Wykorzystanie postaci Jezusa
+ Humor
+ Sceny batalistyczne.

Minusy:

- Udźwiękowienie
- Gra aktorów
- Wstawki musicalowe
- Kilka dłużyzn
- Dlaczego Jezus obciął włosy i zgolił brodę !!

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -