Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JEEPERS CREEPERS 3

JEEPERS CREEPERS 3

Smakosz 3

ocena:1
Rok prod.:2017
Reżyser:Victor Salva
Kraj prod.:USA
Obsada:Jonathan Breck, Stan Shaw, Gabrielle Haugh, Brandon Smith, Meg Foster
Autor recenzji:Maciej Jędrejko
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

I oto nadchodzi kolejny powrót z zaświatów. Sam Salva postanowił wskrzesić Smakosza i po blisko czternastu latach ciszy prezentuje trzecią z kolei część cyklu, której głównym bohaterem jest demoniczny łowca ludzi. Nie spodziewałem się fajerwerków, nie liczyłem na wiele, ale zaskoczenie niskim poziomem produkcji przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Po dwudziestu trzech latach znowu powracają niebezpieczeństwo i widma przeszłości. Niewielkie miasteczko kolejny raz zostaje wystawione na próbę przetrwania wobec żądnego krwi demona, a także własnych lęków i słabości związanych z dawną tragedią. Miejscowe służby policji pod dowództwem Szeryfa Tashtego i sierżanta Davisa Tubbsa postanawiają raz na zawsze rozprawić się z monstrum.

Zarówno postać, jak i cala otoczka związana ze Smakoszem dają możliwość stworzenia ciekawego, energicznego horroru, który w dzisiejszych czasach wypadłby naprawdę nieźle. W tej historii po prostu tkwi potencjał, którego Salva niestety nie wykorzystał i uśmiercił swoje „dziecko grozy”. Fabuła, nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Trzecia część cyklu o zabójczym potworze nie ma jednak nic wspólnego z horrorem, film wygląda raczej jak tania ekranizacja komiksu o antybohaterze i tak się go ogląda. Mroczna otoczka, tajemniczość wokół postaci Smakosza i mniejsza ekspozycja samego została przekuta w wyposażonego w gadżety łowcę, nie mającego nic wspólnego z „demonem z piekła rodem”. Przykro to pisać, ale film jest niestety karykaturą samego siebie. Nie znajdziemy tu nic logicznego, zaplanowanego, mającego większy sens. Jasne, nie nastawiałem się na zbyt wiele po niektórych produkcjach dzisiejszego kina grozy. Sądziłem jednak, że skoro sam Salva zaplanował wskrzeszenie swojego śladu w gatunku, to przyłoży się do tego solidnie i zaprezentuje coś na poziomie drugiej części. Niestety, ten film jest mierny. Przesadzona i nieumiejętna gra aktorska, wspomniany już brak jakiejkolwiek głębszej historii, koszmarne, zupełnie nielogiczne i ogólnikowe dialogi, po prostu czysty bezsens. W komediowej otoczce mogłoby to być ok, potraktowałbym jako rozrywkę z gatunku absurdu. To jednak wygląda jak totalna amatorka i brak kompletnego pojęcia, co się dzieje na tym ekranie. Realizatorsko jest przyzwoicie, przez co duże niedociągnięcia uciekają gdzieś na poczet tego, że film jest dość przyjemny dla samego oka, ale to zdecydowanie za mało, by traktować ten aspekt w kategorii jakichkolwiek plusów.

„Smakosz 3” to niestety wielki niewypał i piękny przykład pogrążenia własnej legendy. Victor Salva mimo, mam nadzieję, najszczerszych chęci stworzenia kolejnej części horroru poniósł klęskę. Radzę omijać szerokim łukiem i poważnie zastanowić się przed obejrzeniem. Może reżyser powinien pomyśleć o stworzeniu nowej serii pt. „Niesmak”, która będzie idealnym odzwierciedleniem jego pomysłów, jakimi stara się uraczyć miłośników grozy.

Screeny

HO, JEEPERS CREEPERS 3 HO, JEEPERS CREEPERS 3 HO, JEEPERS CREEPERS 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- ten film nie powinien powstać

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -