Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WISH UPON

WISH UPON

Wish Upon

ocena:1
Rok prod.:2017
Reżyser:John R. Leonetti
Kraj prod.:Kanada / USA
Obsada:Joey King, Ryan Phillippe, Ki Hong Lee, Shannon Purser, Sydney Park, Sherilyn Fenn
Autor recenzji:Maciej Jędrejko
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Choć Leonetti znany jest przede wszystkim jako autor zdjęć do wielu znanych produkcji (np. Maska, Naznaczony, Obecność czy Martwa cisza), to historia nie raz pokazała, iż każdy może usiąść na nie zawsze wygodnym krześle reżysera. Dobrym przykładem jest równoczesne stworzenie takich kwiatków jak sequele Mortal Kombat oraz Efekty Motyla i całkiem udanego horroru Anabelle. Wish Upon wyłamuje się z szeregu i zapewniam was moi drodzy czytelnicy, ten seans na długo pozostanie w mojej pamięci.

Film przedstawia historię Clare Shannon, nastolatki, której życie delikatnie mówiąc, nie układa się po jej myśli. Brak akceptacji ze strony najfajniejszej paczki w szkole, podkochiwanie się w największym przystojniaku w szkole bez krzty wzajemności z jego strony, ciągnąca się od dzieciństwa trauma po śmierci matki, a także ojciec będący śmieciarzem, to tylko krople w morzu beznadziejności z jaką nasza bohaterka musi mierzyć się każdego dnia. Wszystko jednak zaczyna zmieniać się wraz z dniem kiedy to w ręce Clare trafia enigmatyczne pudełko, a wypowiadane na głos życzenia zaczynają się naprawdę spełniać. Dziewczyna postanawia przerwać łańcuch nieszczęśliwych wydarzeń.

Zacznę dość mocno i na wstępnie przyznam, że Wish Upon jest filmem do bani. Nudnym, pozbawionym polotu i grozy, płytkim dialogowo i fabularnie, totalnie wypranym z jakichkolwiek emocji, a już na pewno niegrzeszącym jakimkolwiek pozytywnym aspektem. Częste porównania omawianego przeze mnie obrazu do „Oszukać przeznaczenie” są totalnie nie na miejscu, wspomniana seria, choć nie należy do moich ulubionych produkcji, z pewnością szybciej można nazwać horrorem aniżeli antydzieło Leonetti'ego. To raczej koszmarek i kpina z miłośników strasznego kina. Gra aktorska odrzuca, prostota i przewidywalność fabuły paraliżuje coraz mocniej z każdą kolejną sceną, a przemoc zaprezentowana przez twórców z pewnością poprzewracałaby w grobie niejedną ikonę strasznego kina. Wish Upon nie zapewnia w trakcie seansu żadnych, dosłownie, żadnych doznań poza znużeniem, niesmakiem i chęcią jak najszybszego finału całej historii, której fabularny twist można w dość szybki sposób odkryć w pierwszej połowie filmu. Nawet udział znanych i naprawdę dobrych aktorów jak chociażby Shannon Purser (Stranger Things), Sherylin Fenn (Miasteczko Twin Peaks) czy Ryana Phillippe (m.in. Szkoła uwodzenia, Koszmar minionego lata i Miasto gniewu) nie uratowały produkcji przed naprawdę mocnym uderzeniem z rzeczywistością. Wish Upon ciężko traktować poważnie jako film z kategorii kina familijnego, a co dopiero horror z prawdziwego zdarzenia.

Gdybym był na miejscu Clare i miał w posiadaniu magiczne pudełko wypowiedziałbym jedno życzenie: spraw proszę by nigdy w mej głowie, nie pojawił się pomysł obejrzenia Wish Upon! Jak rzadko to piszę, tak w tym przypadku z dużą pewnością siebie stwierdzam, że Leonetti stworzył film będący prawdziwą stratą jakże cennego dla nas czasu. Omijać szerokim łukiem, a najlepiej zapomnieć o istnieniu tej produkcji!

Screeny

HO, WISH UPON HO, WISH UPON HO, WISH UPON HO, WISH UPON

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- wszystko

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -