Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ALCHEMIST, THE

ALCHEMIST, THE

Alchemik

ocena:2
Rok prod.:1984
Reżyser:Charles Band
Kraj prod.:USA
Obsada:Robert Ginty,, Lucinda Dooling,, John Sanderford,, Viola Kates Stimpson,, Robert Glaudini
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4
Głosów:12
Inne oceny redakcji:

Tytuł Alchemik wydaje się nam być znajomy - ale uwaga, nie jest to ekranizacja poczytnej książki Paulo Coelho pod tym samym tytułem, ani film prezentujący zakapturzone postacie w pocie czoła pracujące w swych średniowiecznych komnatach nad tajemnicą kamienia filozoficznego. Jest to raczej prosta historyjka o klątwie.

Stany Zjednoczone, Anno Domini 1871. Nocą przez las wędruje samotna młoda kobieta, gdy tymczasem jej mąż układa dziecko do snu (i to ma być równouprawnienie?). W poszukiwaniu swej żony mężczyzna w końcu wyrusza między drzewa i odnajduje ją (niestety nie na spotkaniu koła gospodyń wiejskich) w towarzystwie niejakiego DelGatto - miejscowego alchemika. Zły czarodziej zahipnotyzował ją aby mieć ją tylko dla siebie. Uniesiony słusznym gniewem mąż Aaron wdaje się z czarownikiem w bójkę. Podczas szamotaniny od ciosu nożem ginie kobieta. Zrozpaczony, przypadkowy zabójca usuwa się łkając na kolana, a alchemik dodatkowo obrzuca go klątwą - zostanie zwierzęciem, które zabija by żyć. Przeskakujemy teraz do roku 1955. Przez pustkowia podróżuje samochodem Lenora Sinclair, była kelnerka, która chce swe życia ułożyć od nowa. Zabiera ze sobą młodego autostopowicza Camerona. Podczas podróży Lenora dostaje przeróżnych wizji kobiety widzianej w prologu (właściwie samej siebie). Świat jest mały więc oboje wkrótce trafiają do chatki w lesie, gdzie mieszka Aaron ze swoja córką Esther, dziś już staruszką. Jak się okazuje Lenora jest reinkarnacją zabitej dawno temu żony. Akcja filmu wreszcie nabiera tempa, czas przecież odnaleźć i zabić złego alchemika, a jako dodatkową atrakcję serwowane są nam potworki, które przez bramę z innego wymiaru dostają się do lasu.

Niskobudżetowy film, nie aspirujący do przełomowego w dziejach kina momentu. Świat istniał i istnieć będzie gdyby go przypadkiem nie nakręcono. Potwierdza to fakt, iż powstał w 1981 r. a ujrzał światło dzienne dopiero w 1984 r. Film nie straszy, atmosfera która zwykle powinna towarzyszyć filmom z tego gatunku, pojawia się tylko na chwilkę, a afekty specjalne są raczej żałosne. Nie wart gorączkowego poszukiwania po serwerach, wypożyczalniach, czy u kolegów, po prostu jest to słaby film klasy B z lat 80-tych. Pod pseudonimem reżysera James Amante kryje się znany producent nieskobudżetowych filmików Charles Band. Aktor Robert Giny znany jest przede wszystkim z pierwszoplanowej roli w słynnym, brutalnym filmie The Exterminator z 1980 r.

Screeny

HO, ALCHEMIST, THE HO, ALCHEMIST, THE HO, ALCHEMIST, THE HO, ALCHEMIST, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- nuda
- słabe efekty specjalne
- nieciekawe otoczenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -