Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ERA OF VAMPIRE, THE  a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS

ERA OF VAMPIRE, THE a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS

The Era of Vampire

ocena:4
Rok prod.:2002
Reżyser:Wellson Chin
Kraj prod.:Hong Kong / Japonia / Holandia
Obsada:Chan Kwok Kwan, Ken Chang, Suet Lam, Michael Chow Man-Kin, Ji Chun Hua
Autor recenzji:Kinson
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:4.33
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Mnisi władający kung-fu walczą z zombie i wampirami w siedemnastowiecznych Chinach. Czegóż chcieć więcej?

Grupa mnichów, pod wodzą mistrza Mao Shana próbuje rozprawić się z generałem, przemienionym po śmierci w coś na kształt władcy wampirów. Jako, że jest to dopiero początek filmu, oczywiście się to nie udaje - wampir ucieka. Podczas bitwy wielu z nich ginie, a na skutek eksplozji znika sam mistrz. Czwórka najdzielniejszych - Wiatr, Deszcz, Grom i Błyskawica, kontynuuje pościg z wampirem. Docierają do posiadłości bogacza - pana Jianga, gdzie właśnie trwają przygotowania do ceremonii zaślubin jego syna. Nasi bohaterowie spoglądając na wskazania "wampiromierza" dochodzą do wniosku, iż stwór ukrył się gdzieś tutaj. Postanawiają zatrudnić się jako służący w domu Jianga, aby pod "przykrywką" wytropić krwiopijcę. Pojawiają się trudności - Sasa - panna młoda, to siostra lokalnego bandyty Dragon Tanga, ten ma widoczną chrapkę na złoto pana Jianga. Zatrudnia więc Zombie Wranglera, który ma obudzić zmarłych z rodziny Jianga (spoczywają oni w piwnicach pod posiadłością zakonserwowani woskiem). Podczas zamieszania wywołanego przez tą sytuację, Tang próbuje wykraść złoto. Podczas tej akcji dochodzi do walki. Zombie, władca wampirów, bandyta, pan Jiang i mnisi rozpoczynają balet śmierci.

Użyty zostaje klasyczny schemat: profesjonalny, wiekowy likwidator nieumarłych + młodzi niedoświadczeni uczniowie nadrabiający odwagą. Przeniesiony jest jednak na terytorium dawnych Chin ze wszelkimi konsekwencjami. Bohaterowie i nieumarli, jak przystało na film z Hong Kongu posługują się wyjątkowo efektownymi (za to nie bardzo efektywnymi) ciosami z repertuaru wschodnich sztukami walki. Choreografia jest na wysokim poziomie i przypomina to co widzieliśmy w "Chińskich Duchach", lub w "Pewnego razu w Chinach". Widać tutaj rękę Tsui Harka, będącego "tylko" producentem i scenarzystą, ale nieprzypadkowo jednym z tytułów produkcji jest "Tsui Hark's Vampire Hunters". Niestety cała para poszła na na naparzankę właśnie. Nie zadbano o przyzwoite efekty gore, charakteryzację "stworów" ani cgi. Brakuje zabawnych sytuacji, no chyba, że kogoś rozbawi realizacja. Weźmy na przykład zombich, otóż okazuje się, że poruszają się ... skacząc. Hop hop hop - to idą umarli. Wprawdzie ożywieńcy nie pochodzą tutaj z europejskich bestiariuszy, ale odniosłem wrażenie, że film wychodzi na przeciwko widzom z USA lub Europy, gdyż na początku otrzymujemy wyjaśnienie jak wyglądają "te sprawy" w chińskich wierzeniach.

Film miał tylko i wyłącznie zapewnić rozrywkę. Miała być wartka akcja, krwawe walki i zabawne sytuacje. Dostajemy to co chcieliśmy, ale niestety na średnim poziomie. Dodatkowo, odbiór psują niedopracowane efekty. Lepiej już obejrzeć trylogię "Chińskich Duchów".

Screeny

HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS HO, ERA OF VAMPIRE, THE <br/> a.k.a. TSUI HARK`S VAMPIRE HUNTERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ klimat tanich produkcji z Hong Kongu
+ choreografia walk
+ sympatyczni bohaterowie pozytywni
+ dużo akcji

Minusy:

- wszelkie efekty
- charakteryzacja stworów
- skaczący zombie
- za dużo niebieskiego

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -