Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ABOMINATION

ABOMINATION

Obrzydzenie

ocena:6
Rok prod.:1986
Reżyser:Bret McCormick
Kraj prod.:USA
Obsada:Scott Davis, Jude Johnson
Autor recenzji:Cenobite
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.56
Głosów:9
Inne oceny redakcji:

Nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem mocnych filmów gore (vide "Guinea Pig"), bo bez wątpienia możemy powiedzieć, że nakręcony w 1986 roku przez mało znanego reżysera, Bret'a McCormick'a film 'The Abomination' jest takim właśnie obrazem. Już na początku filmu mamy mocne uderzenie, gdy jeden tajemniczy meżczyzna podrzyna gardło pewnej młodej dziewczynie. Te pierwsze ujęciach nie pozostawiją wątpliwości, czego możemy się spodziewać po fabule "Abomination".

Fabuła 'The Abomination' jest bardzo prosta i banalna. Cody to młody chłopak; niczym nie wyróżnia się spośród przeciętnych ludzi. Może tym tylko, że w swojej kuchni, jak i w ubikacji, hoduje ogromne mięsożerne monstrum. Tak, tak monstrum i na dodatek strasznie obrzydliwie wyglądające. Mózg potwora mieści się w kuchni w kredensie a reszta porozmieszczana jest po całym mieszkaniu. Zapytacie pewnie - 'a czym to monstrum się żywi?. No, a niby czym ma się żywić? - ludzkim mięsem ! I na dodatek gustuje w kobietach. Choć i męskim udkiem nie pogardzi ! Cody jak na dobrego 'tatusia' przystało musi czymś karmić swoje 'dziecko'. Zwabia więc do siebie kobiety pod pretekstem 'spędzenia z nimi upojnej nocy'. Oczywiście, z ostrego seksu nici, bo wszystkie przemiłe panie od razu trafiają do paszczy potwora. Trochę się wszystko zaczyna komplikować, gdy pewien farmer zauważa, że w dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć dziewczyny. Trop prowadzi go do domu Coddy'ego. Ciekawski farmer również po krótkiej walce trafia w paszcze przerażającego i obrzydliwego monstrum. Jednak wszystko ma swój koniec, Cody zapoznaje nową dziewczynę Jessice, którą, rzecz jasna, też ma zamiar rzucić na pożarcie. Jednak przebiegła dziewczyna nie daje tak szybko za wygraną…

Prawie cały czas na ekranie widzimy ludzkie wnętrzności, odcięte głowy, ręce, mnóstwo pokiereszowanych i zmiażdżonych ciał, że o krwi nie wspomnę, bo ta wylewa się na kamerę obficie. 'The Abomination' to film, który stawia na szokujące efekty, fabuła naprawdę nie jest w tym momencie ważna. Tu liczy się zasada, że"im więcej krwi i wnętrzności na ekranie, tym lepiej'. Okropna jest gra aktorów - bardzo słaba, sztuczna i anemiczna. Ścieżkę dźwiękową pozostawię bez komentarza, gdyż jako takiej tam nie słyszałem, a może po prostu byłem zbyt zapatrzony w to, co się dzieje na ekranie i przez to jej nie dosłyszałem? Jeśli jesteście zwolennikami ciężkiego gore, gdzie krew i flaki leją się strumieniami, będziecie się pewnie zachwycać tym filmem. Dla mnie 'The Abomination" to jednak kolejny obraz z bezsensowną i banalną fabułą, bazujący tylko na efektach specjalnych (są naprawdę dobrze wykonane) mających za zadanie szokować widza. Na pewno szybko nie zapomnę o tym filmie. Gdzieś tam w głowie na jakiś czas zostanie mi postać Cody'ego i jego ulubieńca. Jeśli jesteś goremaniakiem musisz obejrzeć ten film, jeśli jednak nie - odpuść sobie.

Screeny

HO, ABOMINATION HO, ABOMINATION HO, ABOMINATION HO, ABOMINATION

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Postać Codyego
+ Doskonałe efekty Gore
+ Wygląd potwora

Minusy:

- Bez wątpienia film nie dla wszystkich
- W większości jest to bezsensowna siekanina
- Banalny scenariusz

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -