Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES

AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES

Horror Amityville 4 - Ucieczka Diabła

ocena:3
Rok prod.:1989
Reżyser:Sandor Stern
Kraj prod.:USA
Obsada:Patty Duke, Jane Wyatt, Fredric Lehne, Lou Hancock, Brandy Gold, Zoe Trilling, Aron Eisenberg
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:5.31
Głosów:13
Inne oceny redakcji:

Twórcy serii Amityville zaskakują nas na każdym kroku. Niestety zdecydowanie im dalszy numerek przy tytule tym więcej jest rozczarowań. Kolejne filmy z tej serii rażą niekonsekwencją scenariusza, banalnymi rozwiązaniami i amatorszczyzną.

Wdowa Nancy Evans, wprowadza się wraz z trójką dzieci do domu swojej matki. Ta ostatnia wkrótce po ich przybyciu otrzymuje w prezencie od swojej siostry starą brzydką lampę, zakupioną na wyprzedaży przedmiotów z nawiedzonego domu w Amityville. Wraz z pojawieniem się w domu niespotykanego bibelotu budynek zaczyna żyć własnym, szalonym życiem, a ludzi którzy w nim przebywają, coraz częściej spotykają niewyjaśnione wypadki. Szczególny niepokój budzi zachowanie najmłodszej córki Nancy, która jest przekonana, że dzięki lampie może kontaktować się ze swoim zmarłym ojcem.

Czwarta odsłona serii o nawiedzonym domu zaskakuje już od pierwszej sceny. Uważny widz pamięta zapewne, że twórcy części trzeciej filmu rozprawili się z budynkiem, jednoznacznie skazując go na zagładę. Proszę, zatem wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy w pierwszych scenach filmu zobaczyłem ów dom w świetnej kondycji... Pomimo tego, że dom nadal stoi, jak przekonuje nas ekipa filmowa, akcja filmu została przeniesiona w inne miejsce - scenarzyści postanowili odkryć żyłę złota i naznaczać złem kolejne przedmioty, które po pobycie w nawiedzonym domu, same przenoszą ze sobą część żywego zła. Od tej pory będziemy, więc mieli do czynienia z opętaną lampą, zegarem, lustrem, a nawet domkiem dla lalek. Prawda, że to genialny pomysł? W ten sposób mnożąc tajemnicze bibeloty można by nakręcić za sto kolejnych części opowieści, szkoda tylko, że zawiodło wykonanie.

Tym razem z tematem postanowił zmierzyć się człowiek, który maczał palce w pierwszej części filmu - reżyserem i autorem scenariusza tej odsłony sagi został Sandor Stern, ten sam który był autorem scenariusza jedynki. Ze zrozumiałych względów w filmie nie zobaczymy żadnych postaci znanych z poprzednich historii, przyjdzie nam zatem zapoznać się z nową obsadą filmu. Gra aktorska stoi na przyzwoitym telewizyjnym poziomie, nie rzuca na kolana ale i nie razi jak w innych częściach. Największą wadą filmu jest bezsprzecznie zakończenie, zaskakująco infantylne i przewidywalne. Podczas projekcji ciężko mi było nawet uwierzyć, że zło może zostać pokonane tak łatwo.

Film "Amityville IV: The Evil Escapes" nie jest dziełem godnym polecenia każdemu. Jego największą zaletę stanowi chyba to, że nie jest najsłabszą częścią sagi o nawiedzonym domostwie w Amityville, oraz to, że można go w dowolnym momencie wyłączyć. Omijajcie szerokim łukiem jeśli tylko możecie i jeśli nie jesteście fanami tej serii.

Screeny

HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES HO, AMITYVILLE IV: THE EVIL ESCAPES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dwa lub trzy ciekawe efekty specjalne
+ są gorsze od niego części tej sagi

Minusy:

- nudny
- przewidywalny
- momentami niespójny scenariusz
- skąd wziął się ponownie dom w Amityville?!?
- koszmarnie banalne zakończenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -