Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION

AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION

Horror Amityville 7 - Nowe Pokolenie

ocena:1
Rok prod.:1993
Reżyser:John Murlowski
Kraj prod.:USA
Obsada:Ross Partridge, Julia Nickson-Soul,, Lala Sloatman, David Naughton, Barbara Howard, Jack Orend
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:5.75
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

Siódma już część sagi o nawiedzonym domu przenosi nas w czasie. Blisko 20 lat po tragicznych wydarzeniach w Amityville zło działa nadal - niezmiennie okupując przedmioty, które jakimś cudem zostały ocalone z nawiedzonego domostwa.

Mieszkający wraz z przyjaciółką fotograf Keyes, od pewnego czasu postanawia zmienić twórcze zainteresowania i zaczyna fotografować ludzi. Przebywając w restauracji przypadkiem zauważa scenę, kiedy bezdomny wychodzi ze swojego kartonowego schronienia, szybko korzysta z okazji i uwiecznia to na fotografii. Ponieważ podejrzewa, że może sporo zarobić na tak ciekawym zdjęciu, podchodzi do bezdomnego i wręcza mu kilka dolarów, ten zaś odwdzięcza mu się niezwykłym prezentem - lustrem w charakterystycznej ramie przedstawiającej twarze demonów. Keyes nie wie, że lustro to ma bardzo ciekawe właściwości - pokazuje bowiem każdemu kto w nie spojrzy najgorszą wizję jego przyszłości. Pojawienie się lustra w domu, pociąga za sobą nieprzewidywalne następstwa. Zło znowu działa.

Niezrozumiałym jest dla mnie fakt, że po tak słabych kontynuacjach, następne osoby sięgały kolejno po temat Amityville, tylko po to aby najkręcić gniota, gorszego jeszcze od poprzedników. "Amityville VII: A New Generation" jest tego najlepszym przykładem. Żenująco słaba gra aktorów, nudny, niespójny scenariusz, przeinaczenia w akcji prawdziwych wydarzeń z domu Amityville, to wszystko sprawia, że oglądanie tej produkcji nie tylko nie jest przyjemnością, ale staje się prawdziwą udręką. Przy tym wszystkim żenująco słabe efekty specjalne wydają się być najmniejszym grzechem twórców filmu.

Nie sposób nie wspomnieć o jednej rzeczy. Przeniesienie akcji filmu z nawiedzonego domu w inne miejsca, dzięki demonicznym przedmiotom zdawało się być pomysłem wręcz genialnym, dawało wszak nieomalże nieograniczone pole do popisu scenarzystom i autorom horrorów. Szansa owa została jednak skutecznie zmarnowana przez każdą z kolejnych kontynuacji filmu. I tak z dzieła, które mogło i powinno stać się sagą klasyków historii o nawiedzonych domach pozostał jedynie niesmak po obejrzeniu już trzeciej z ośmiu części. Szkoda.

Trudno jest dziś znaleźć plusy tej produkcji. Została ona wyprodukowana na potrzeby rynku video, choć naprawdę trudno jest mi wierzyć, że gdzieś na świecie istnieją ludzie, którzy mogliby być fanami tej odsłony horroru z Amityville.

Screeny

HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION HO, AMITYVILLE VII: A NEW GENERATION

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- gra aktorska
- fabuła nudna i pełna błędów
- efekty specjalne
- przeinaczenia historii która wydarzyła się w Amityville
- to nie jest koniec historii Amityville...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -