Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE

AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE

Horror Amityville 8 - Drzwi Do Piekła

ocena:2
Rok prod.:1995
Reżyser:Steve White
Kraj prod.:USA
Obsada:Robin Thomas, Starr Andreeff, Allen Cutler, Rachel Duncan, Jarrett Lennon, Clayton Murray, Franc Ross
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:5.27
Głosów:11
Inne oceny redakcji:

Ostatnia jak dotąd odsłona zła z Amityville niestety nie jest w stanie poprawić wizerunku upadającej sagi o nawiedzonym domu. Nam oglądającym pozostaje mieć nadzieję, że już nikomu nie wpadnie do głowy tworzenie kolejnych odsłon tej serii...

Akcja kolejnej części filmu umiejscowiona jest również poza nawiedzonym domem. Rodzina Martinów - krótko po ślubie wprowadza się do nowego domu. Kilka dni po tym wydarzeniu ojciec zauważa, w budynku gospodarczym niezwykły domek dla lalek, który po wyczyszczeniu staje się prezentem dla córki. Jessica nie podejrzewa nawet, ze jej nowa zabawka jest wierną repliką nawiedzonego domu w Amityville, nie wie też, że wraz z domkiem dla lalek do domu wchodzi coś jeszcze… Zło wkrótce uderzy ponownie.

Muszę przyznać, że pierwszych kilkanaście minut projekcji było dla mnie miłym zaskoczeniem. Niezła praca kamery, w miarę poprawne aktorstwo, szybka akcja - to było to, czego brakowało poprzednim odsłonom tej sagi. Niestety twórcy nie pozwolą do końca projekcji cieszyć się tym klimatem; wraz z pojawieniem się pierwszych oznak działania zła znika dobre wrażenie. Okazuje się szybko, że stworzenie dobrej fabuły i opowiedzenie jej w interesujący dla widza sposób przerosło znacząco możliwości tej ekipy filmowej. Scenariusz jest najeżony błędami, efekty specjalne, jeśli wyłączyć charakteryzację wołają o pomstę do nieba. Z przykrością musze stwierdzić, że to kolejna całkowicie nieudana część jednej z moich ulubionych horrorowych historii.

Największym plusem filmu jest z pewnością charakteryzacja - postać zmarłego ojca Jimmy'ego jest jedynym walorem filmu, dla którego warto uruchomić magnetowid.

Wszystkim, którzy zetkną się z tą produkcją proponuję dwie możliwości: albo uzbroją się w sporą dawkę cierpliwości, albo podarują sobie projekcję na rzecz ponownego obejrzenie chociażby części pierwszej Horroru Amityville.

Screeny

HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE HO, AMITYVILLE VIII: DOLLHOUSE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ charakteryzacja
+ znośne aktorstwo

Minusy:

- dziurawa fabuła
- efekty specjalne
- nudny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -