Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:EVIL DEAD TRAP

EVIL DEAD TRAP

Pułapka Martwego Zła

ocena:7
Rok prod.:1988
Reżyser:Toshiharu Ikeda
Kraj prod.:Japonia
Obsada:Miyuki Ono, Aya Katsuragi, Hitomi Kobayashi, Eriko Nakagawa
Autor recenzji:Flaco
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5.17
Głosów:12
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 7
Lohikaarme - 8

Angielski tytuł filmu, sugeruje że obraz ma coś wspólnego z Samem Raimim i jego trylogią "martwego zła". Cóż, da się tu wyczuć specyficzny smaczek S. Raimiego. Także praca kamery przywodzi na myśl "Evil Dead 1-2". Lecz jednak to głównie chęć wykorzystania chwytliwej nazwy, a co za tym idzie zarobienia większych pieniędzy spowodowała taki, a nie inny tytuł nadany filmowi przez amerykańskiego dystrybutora.

Nami, prowadząca nocny program w TV, otrzymuje pocztą tajemniczą kasetę. Okazuję się, że jest to zapis brutalnego morderstwa młodej kobiety. Wraz z grupą przyjaciół Nami postanawia odnaleźć mordercę. Trop prowadzi do opuszczonej fabryki. Nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, przestępują jej bramę. Tym samym rozpoczynają śmiertelną grę o życie z psychopatycznym mordercą.

Abstrahując od angielskiego tytułu, należy przyznać że jest to świetne, autonomiczne dzieło japońskiego twórcy. Choć sam autor, przyznaje, że to raczej bardzo czarna komedia niż horror. To film ma w sobie ogromny ładunek napięcia. Zaś efekty gore, mogły by samego Lucio Fulciego przyprawić o spazmy zazdrości. Nierozerwalnym elementem filmu, jest także muzyka, dodajmy piękna muzyka. Niezależnie czy na film będziemy patrzeć jako na czarną komedie, "moralitet gore" czy jak na zwyczajny horror, Film zawsze prezentuje się dobrze. Świetne dzieła mają to do siebie, że wymykają się klasyfikacji i zaszufladkowaniu. To jest właśnie taki film. Polecam każdemu miłośnikowi kina grozy a także wielbicielom dobrych filmów, odpornych na drastyczne sceny, bo tych w filmie nie brakuje.

Podsumowując świetny przykład "inteligentnego gore" o ile nie jest to oksymoron. Film jednak nigdy nie zostanie uznany klasykiem. Co do tego nie ma wątpliwości. Jest zbyt przesiąknięty dosyć specyficznym smakiem, który nie każdemu może przypaść do gustu i to właśnie obniża ocenę końcową. Także kilka niepotrzebnych scen nie czyni z filmu doskonałości. Zobaczyć jednak warto a nawet trzeba. Film powinni zobaczyć także ci, którzy uważają że przed "Ringu [Krąg]" nie było w Japonii dobrych filmów grozy

Screeny

HO, EVIL DEAD TRAP HO, EVIL DEAD TRAP HO, EVIL DEAD TRAP HO, EVIL DEAD TRAP

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Klimat
+ Efekty wizualne
+ Specyficzny klimat nie dla każdego (ale dla mnie tak, dlatego plus)

Minusy:

- Specyficzny klimat, nie dla każdego
- Niektóre sceny psujące obraz całości
- Luki w scenariusz

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -