Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:REVENGE OF THE ZOMBIES

REVENGE OF THE ZOMBIES

Zemsta Zombie

ocena:5
Rok prod.:1943
Reżyser:Steve Sekely
Kraj prod.:USA
Obsada:John Carradine, Robert Lowery, Veda Ann Borg
Autor recenzji:Paranoid Android
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:10
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

„Revenge Of The Zombies" to film zrealizowany na długo przed osławionym “Night Of The Living Dead" Georga A.Romero, czyli jeszcze przed tym, zanim ‘nieumarli’ stali się zombie w postaci znanej nam dziś. Utrzymanymi w estetyce gore, przerażającymi wyglądem stworami, posilającymi się ludzkim mięsem, agresywnymi, które zdolne są tylko zabijać. W „Zemście zombie” reprezentanci gatunku ”żywych trupów’ są bardziej śmieszni niż straszni, co może skutecznie zniechęcić osoby szukające mocnych wrażeń i ekstremalnych przeżyć. Dlatego uczulam już na wstępie, że film jest raczej podróżą w przeszłość i lekcją historii horroru, niż demonstracją makabrycznych obrazów pełnych krwi i odrywanych członków.

Trwa II wojna światowa, nazistowski fanatyk, dr von Alterman pragnie dopomóc nazistom w wygraniu wojny. W tym celu, w całkowitej tajemnicy przed światem, tworzy przerażającą armię zombie. W tym samym czasie w niewyjaśnionych okolicznościach ginie żona naukowca, Lisa. Na wieść o tym zdarzeniu do posiadłości doktora przybywa jej brat wraz z wynajętym detektywem, żeby rozwiązać zagadkę śmierci siostry. Przerażeni, szybko odkrywają, że żona Altermana przemieniła się w zombie, które ma do spełnienia tajemniczą misję. Sam doktor pozostaje jednak na te wieści niewzruszony i kontynuuje swój makabryczny plan ożywienia zwłok, tworząc nowe zastępy nieumarłych. Lisa niespodziewanie wymyka się spod kontroli szalonego uczonego. Zdradza go i postanawia przejąć kontrolę nad armią „żywych trupów”, wykorzystując ją dla własnych celów.

"Zemsta zombie" to „stara szkoła” amerykańskiego horroru. Ciekawym doświadczeniem było dla mnie oglądanie tego filmu, który nie jest ani straszny, ani tym bardziej przerażający, lecz wciąga, a po zakończeniu pozostawia pozytywne odczucia. Horroru jest w nim tyle, co wody w kałuży. Dzieło Steve’a Sekely’ego nie poddaje się jednoznacznym klasyfikacjom, dlatego warto po niego sięgnąć. Choćby dla samego poznania historii nie umarłych czy dla porównania: jak motyw „żywych trupów” kształtowała się kiedyś, a jak przedstawia się współcześnie.

"Revenge Of The Zombies" do klasyki nie należy i raczej nigdy do szacownego grona nie będzie zaliczany, ale zawiera kilka interesujących scen i dialogi -sympatyczne, humorystyczne, czasem trochę naiwne, lecz zawsze na miejscu. Na dodatek odznacza się miłą dla oka oprawą wizualną i artystyczną, czyli ma wszystko, z czego składa się solidna produkcja. Atmosfera, która w nim panuje, jest raczej lekka, czyli ani specjalnie nie absorbuje, ani męczy.

Szczerze zachęcam do obejrzenia " Revenge Of The Zombies", bo na pewno spędzonego w ten sposób czasu nikt nie uzna za stracony.

Screeny

HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES HO, REVENGE OF THE ZOMBIES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Old School
+ Ciekawy, momentami śmieszny
+ Dobry jako lekcja historii
+ Aktorstwo niektórych osób

Minusy:

- Jak na dzisiejsze czasy nudny i schematyczny
- Nie dla wszystkich

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -