Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ANGEL HEART

ANGEL HEART

Harry Angel

ocena:10
Rok prod.:1987
Reżyser:Alan Parker
Kraj prod.:USA / Kanada / Wielka Brytania
Obsada:Charlotte Rampling,, Elizabeth Whitcraft,, Mickey Rourke,, Robert De Niro
Autor recenzji:Daleth
Ocena autora:10
Ocena użytkowników:7.69
Głosów:121
Inne oceny redakcji:
Krzysztof Gonerski - 9
Kinson - 8
Shadock - 10
Carmilla - 9
M@rio - 7

Stare filmy mają to do siebie, iż przy użyciu niewielkiej ilości efektów specjalnych, a dużej dozie wyobraźni twórców potrafią przyciągnąć do siebie widza nawet po wielu latach. "Harry Angel" z pewnością należy do tych filmów, gdyż posiada w sobie wszystko to co w horrorze najlepsze, czyli ciekawą intrygę w którą zostajemy wplątani wraz z głównym bohaterem oraz zaskakujące zakończenie. A o czym jest sam film przeczytacie poniżej.

Harry Angel jest prywatnym detektywem. W swoim fachu zajmował się sprawami, które w żaden sposób nie mogły zagrozić jego życiu. Pewnego razu dostaje zlecenie od tajemniczego dżentelmena - Lou Cyphera. Zadanie, które otrzymał ma nieco inny charakter od tych wykonywanych do tej pory - Harry ma odnaleźć piosenkarza, który swego czasu zawarł umowę z jego zleceniodawcą i się z niej nie wywiązał. Podejmując się tego zadania detektyw nie jest świadom tego w jak niebezpieczną grę został wplątany. Odwiedzając po kolei miejsca z którymi związana była postać piosenkarza Harry odkrywa, iż w całą sprawę wplątani są ludzie parający się czarną magią, a konkretnie voodoo co sprawę czyni jeszcze bardziej tajemniczą niż wydawało mu się z początku.

Tak w skrócie można przedstawić fabułę tego, jakby nie patrzeć, znakomitego filmu. Z jakiego powodu jest taki znakomity ?? Ano dlatego, iż wszystko w tym horrorze jest na miejscu. Każdy element jest znakomicie wyważony, poprzez co nie można się nudzić podczas jego oglądania. Zaraz z początkiem filmu widz zostaje wprowadzony w klimat Nowego Yorku lat 50. Brudne ulice, zapyziałe mieszkania i ogólna monotonia krajobrazu sprawiają, iż bardzo łatwo można sobie wyobrazić, iż cała historia może rzeczywiście miała miejsce. Ten świat nie jest dobry, cukierkowaty, tylko pełen niebezpieczeństw czyhających za każdym rogiem. Gra aktorów jest bardzo dobra. Zarówno Harry Angel grany przez Mickey'a Rourke'a jak i trzecioplanowa postać, jaką jest Lou Cypher, w którą wcielił się Rober De Niro są odegrane znakomicie i przekonywująco. Dużą zaletą całej produkcji jest też brak jakichś wymyślnych efektów specjalnych. W czasach kiedy powstał film, czyli 1987, nie było o nie łatwo ale reżyser nie próbował na siłę wpleść, gdzieś jakiegoś tylko po to żeby był. Dzięki temu film staje się jeszcze bardziej realny. Rytuały voodoo, którymi jesteśmy świadkami wraz z Harrym podczas jego pobytu w Nowym Orleanie, również zapadają na dłużej w pamięci. Ich wyrazistość oraz efektowność mogą zrobić na niejednym widzu ogromne wrażenie. Muzyka w filmie jest nastrojowa, pasująca do tego co widzimy na ekranie. Ogromna zaletą całej produkcji jest zakończenie, którego chyba nie wielu może się spodziewać. Jest to taki pozytywny mocny kopniak na zakończenie, sprawiający, iż widz nie zapomni za szybko o "Angel Heart". Wszystko to co zostało wyżej wymienione sprawia, iż film w idealny sposób spełnia rolę jaka na nim spoczywa, czyli mrożącego krew w żyłach horroru. Jeżeli moje słowa jeszcze kogoś nie przekonały o wyjątkowości tej produkcji to polecam mu szybko się z nią zapoznać, gdyż na pewno warto.

Screeny

HO, ANGEL HEART HO, ANGEL HEART HO, ANGEL HEART HO, ANGEL HEART HO, ANGEL HEART HO, ANGEL HEART

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ niesamowita fabuła
+ ciekawi bohaterowie
+ dobra gra aktorów
+ klimat
+ obrzędy voodoo
+ lokacje

Minusy:

- ja takich nie znalazłem

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -