Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:URBAN LEGENDS: FINAL CUT

URBAN LEGENDS: FINAL CUT

Ulice Strachu 2: Ostatnia odsłona

ocena:3
Rok prod.:2000
Reżyser:John Ottman
Kraj prod.:USA
Obsada:Jennifer Morrisom, Matthew Davis, Hart Bohner, Loretta Devine, Eva Mendes, Anson Mount
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4
Głosów:11
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 4

Horrory młodzieżowe mają na całym świecie rzesze zwolenników. I trudno się temu zjawisku dziwić, bo współcześni młodzi ludzie zasypywani gradem tragicznych informacji, poszukują w kinie tego co w filmie od dawien dawna zdaje się być najważniejsze: rozrywki. Zgodnie z taką filozofią, nawet horror poza tym, że ma straszyć, powinien nadawać się do obejrzenia z paczką popcornu w jednej ręce i Coca Colą w drugiej. Szkoda tylko, że o takich filmach już po roku nikt nie pamięta, bo wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że reżyserzy i tak znowu zaleją nas świeżutkim potokiem rynsztokowej rozrywki…

W kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej, w której psychopatyczny morderca w campusie uniwersyteckim, zamordował kilkanaście osób, odtwarzając na swoich ofiarach „miejskie legendy”, dramat ma rozpocząć się na nowo. Fabuła części drugiej przenosi nas do szkoły filmowej, gdzie młodzi ambitni twórcy pracują nad swoim warsztatem. Studenci najwyższego rocznika przygotowują się do stworzenia pracy dyplomowej; filmu, który może również zostać zakwalifikowany do nagrody im. Alfreda Hitchcocka. Bohaterka filmu Amy Mayfield marzy o tym aby nakręcić film fabularny z pogranicza horroru i thrillera, którego fabułą byłyby właśnie morderstwa dokonywane w oparciu o miejskie legendy. Podczas pracy jednak kolejni ludzie z ekipy filmowej znikają i jak się wkrótce przekonuje Amy, nie są to zniknięcia przypadkowe. Tajemniczy morderca znowu zaczyna działać.

Urban Legends 2 to obraz oparty na znanym już widzom na całym świecie schemacie, który pomimo wszystko nie przestaje chyba nadal bawić. Największa sztuka w fabule tego rodzaju polega na tym aby wprawić widza w stan całkowitego zagubienia, do tego stopnia aby traktował każdą pojawiająca się na ekranie postać jako potencjalnego mordercę. Drugi etap opowieści polega na stworzeniu iluzorycznego wrażenia, że oto już wiemy kto zabija, tylko po to aby w końcówce tajemniczym psychopatą okazała się być osoba najmniej przez nas podejrzewana. Taki plan przyświecał również twórcom tego filmu i trzeba przyznać konia z rzędem temu, kto w połowie filmu odgadnie treść zakończenia. To dobrze, ale zaraz po tym niewątpliwie pozytywnym stwierdzeniu zaczynają się dla tego filmu schody.

Trudno bowiem znaleźć w tym obrazie cokolwiek czego wcześniej nie widzielibyśmy w różnych hollywoodzkich produkcjach po tysiąckroć. Do bólu naiwne, przewidywalne zachowanie bohaterów, którzy sami szukają kłopotów i pchają się pod nóż psychopaty, drętwe dialogi, niejasne wątki, nielogiczne wyjaśnienia i mało śmieszne elementy komiczne sprawiają, że zapominamy o filmie w kilka minut po projekcji… No ale pewnie nie takie były zadania filmu, na wieczór z popcornem i Colą z pewnością wystarczy. Ja wolę po raz setny obejrzeć „Egzorcystę” co i Wam zdecydowanie polecam.

Screeny

HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT HO, URBAN LEGENDS: FINAL CUT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ lekki, łatwy i przyjemny

Minusy:

- momentami irytująco nielogiczna i niespójna fabuła
- tak naprawdę to o miejskich legendach pomimo tytułu w samym dziele jest niewiele
- brak jakiejkolwiek świeżości i oryginalności
- zachowanie bohaterów jest delikatnie mówiąc na poziomie upośledzonego sześciolatka
- nie zaskakuje

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -