Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:UNDERWORLD: EVOLUTION

UNDERWORLD: EVOLUTION

Underworld: Evolution

ocena:5
Rok prod.:2006
Reżyser:Len Wiseman
Kraj prod.:USA
Obsada:Kate Beckinsale, Scott Speedman, Derek Jacobi
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.74
Głosów:34
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 4

Wampiry i wilkołaki walczą ze sobą od wieków. W pierwszej części "Underworld" poznaliśmy ich dzieje w czasach współczesnych, część druga zabiera nas do epoki, w której powstały wrogie klany.

W dawnych czasach niejakiemu Alexandrowi Corvinusowi narodziło się dwoje dzieci, bracia bliźniacy - Marcus i William. Tego pierwszego kąsi nietoperz, drugiego - wilk. W ten sposób tworzą się głowy rodów Wampirów oraz Lykanów (wilkołaków). Wkrótce obie rasy mnożą się i zaczynają walczyć. Marcus długo próbuje bronić swego brata, ale wkrótce jego kompan Viktor przejmuje kontrolę nad armiami Wampirów. Zamyka Williama, a Marcus w końcu popada w rodzaj letargu. W czasach współczesnych wampirzyca Selena dokonała zemsty na mordercy swojej rodziny - Viktorze. Jej towarzyszem jest Michael - jedyny istniejący pół wampir, pół wilkołak. Ścigana przez swój klan postanawia zbudzić Marcusa, aby wstawił się za jej życiem. Niestety Selena dowiaduje się, że Marcus nie jest już taki jak dawniej. Postanawia on uwolnić swojego brata i wspólnie z nim rządzić światem wśród cierpień i rzezi ludzi.

Film "Underworld: Evolution" jest doskonały pod względem charakteryzacji oraz efektów specjalnych. Sporo w nim spektakularnych scen oraz pojedynków i walk. Jednakże pod tym względem jedynie dorównuje pierwszej części. Dużo gorzej zaś prezentuje się pod względem fabuły. Oglądając tą część, można łatwo się pogubić w sieci powiązań, pokrewieństw i spisków bohaterów. Postaci w filmie są karykaturalne i bardzo płytkie. Brakuje w tym filmie jakiejś głębi czy choćby pomysłu. Plusem fabuły są momenty, w których wyjaśniana jest historia Wampirów i Lykanów. Jest ona oryginalna, a jednocześnie czuć w niej powiew tradycji (ukąszenie wilka itp.). Muzyka w filmie jest dobrze dobrana. Jednakże nie nadaje klimatu ani tajemniczości. Cały film nie jest straszny ani nastrojowy, skupia się głównie na akcji i efektach specjalnych. Wśród postaci szczególnie interesujący jest Tannis - wampir kronikarz, który łączy humor z brakiem moralności i strachem. Reszta aktorów stoi na "wystarczającym" poziomie.

"Underworld: Evolution" nie dorównuje pierwszej części. Jest to film ze wszelkich miar przeciętny. Jednakże ogląda się go lekko i nie skłania on do myślenia. Dlatego polecam go wszystkim, którzy chcą się po prostu zrelaksować i obejrzeć film ciekawy wizualnie i łatwy w odbiorze.

Screeny

HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION HO, UNDERWORLD: EVOLUTION

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Tannis
+ efekty specjalne
+ pojedynki i walki
+ ciekawa historia wampirów i wilkołaków

Minusy:

- skomplikowana sieć pokrewieństw i intryg
- fabuła bez głębi
- płytkie postacie
- nie straszne
- brak nastroju

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -