Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:Zombie Driver

ZOMBIE DRIVER

Zombie Driver

ocena:7
Producent:Exor Studios
Wydawca:Exor Studios
Gatunek:zręcznościowa
Tryb gry:Single
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Żadne inne monstra nie cieszą się taką popularnością w świecie horrorowych gier komputerowych jak zombie. Nie ma w zasadzie miesiąca by nie ukazał się nowy tytuł, w którym będziemy tępić żywe trupy. Jako miłośnik tego tematu jestem owym stanem rzeczy uradowany, nic więc dziwnego, że „Zombie Driver” polskiej firmy developerskiej, Exor Studios, przykuła mą uwagę.

Nikt chyba nie oczekuje rewolucyjnej fabuły od gry o zombie? Jeśli tak, to dobrze, bo tu żadnego novum nie ma. W bliżej nieokreślony sposób doszło do tragedii w zamieszkałym przez nas mieście, wybuch zbiorników z chemikaliami pozamieniał ludzi w hordy mięsożernych zombie. Ponieważ jesteśmy jednymi z ocalałych, kontaktuje się z nami generał Blofeld (James Bond się kłania) i zleca nam wykonanie siedemnastu misji, w trakcie których mamy zebrać z miasta pozostałych ludzi, którzy uniknęli hekatomby.

Cała filozofia sprowadza się więc do jeżdżenia po mieście, unikania zombie (gdy można) i zaciekłej walki z nimi (gdy inaczej się nie da). W międzyczasie zbieramy pieniądze, za które wykupujemy lepsze uzbrojenie oraz mocniejsze (i bardziej pojemne) pojazdy. Wszystko to w rzucie izometrycznym stylizowanym na pierwsze odsłony Grand Theft Auto. W zasadzie, powinien być to tytuł, który dostarcza chwilę zabawy i równie szybko się nudzi. Na szczęście (dla twórców) wcale tak nie jest.

Przyczynia się do tego na pewno oprawa graficzna. Miasto jest dość duże i naprawdę znakomicie wykonane. Spustoszone, zdemolowane ulice od razu przywołują na myśl tytuły pokroju „Świt Żywych Trupów” czy „28 dni później”. A gdy zaczynają wyspywać się hordy zombie robi się już bardzo ciekawie. Ulice miasta bywają wąskie, trafiają się ślepe zaułki, w których może się okazać, że nawet karabin maszynowy i mocny pancerz nie powstrzymają kilku setek żywych trupów. Same postacie zostały również wykonane starannie i z dużym zróżnicowaniem (mamy zombie powolne, wybuchające, psy), ładnie też wyglądają wszelkiego rodzaju efekty (zniszczenia, wybuchy... krwotoki). Dodatkowym plusem jest sensowny poziom trudności, który nie zniechęca, ale też i nie pomaga nadmiernie. Na deser zaś otrzymujemy dodatkowe tryby rozgrywki, gdyby kampania okazała się dla nas za krótka.

I to jest właśnie problem. Nie wiem w jakich kategoriach rozpatrywać ten tytuł. Jeśli czysto rozrywkowych (tak jak wiele darmowych gier o zombie dostępnych w Sieci), to „Zombie Driver” jest jednym z najlepszych tytułów. Dopracowanym, rozbudowanym i bardzo dobrze wyglądającym. W innych kategoriach gra okazuje się jednak za prosta i za mało skomplikowana. Kolejne misje stają się powtarzalne i tym samym nudne. Co więcej, wystarczą niecałe dwie godziny by ujrzeć końcowe napisy. Dla wielu może to się okazać zdecydowanie za mało. Dla mnie jako miłośnika serii „Alien Shooter” i „Zombie Shooter” jest to tytuł idealny. Nie wymaga wielogodzinnego zaangażowania, skomplikowanych technik i strategi rozgrywki, pozwala na swobodną rozwałkę zombie w krótkich, niezobowiązujących podejściach. W swojej klasie „Zombie Driver” sprawdza się znakomicie.

Screeny

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na grę.
Plusy:

+ grafika
+ wykonanie
+ szegółowość miasta
+ dużo zombie + rasowy "odmóżdżacz"

Minusy:

- dla niektórych okaże się za krótka i za prosta... - ...a i znajdą się tacy, co powiedzą, że im dalej tym nudniej

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -