Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)NECROSIS

Martwica

Premiera na świecie:2009
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Jason Robert Stephens
Obsada:
James Kyson Lee
George Stults
Tiffany
Penny Drake
Danielle De Luca
Michael Berryman
Mickey Jones
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Co łączy „The Thing”, The Last Winter” i „30 Days of Night”? Poza tym, że każdy z tych filmów jest horrorem, wspólną cechą jest miejsce akcji. Akcja każdego z tych filmów rozgrywa się na Dalekiej Północy, pośród nieprzyjaznych, złowrogich okoliczności przyrody, które nie pozostają bez wpływu na losy bohaterów. Historia, którą przedstawia niezależny niskobudżetowy horror „Necrosis” Jasona Roberta Stephensa, ma za tło lodowatą, pokrytą grubymi warstwami śniegu Północ. A skrajnie trudne warunki egzystencji w tym miejscu reżyserują bohaterom filmu Stephena przerażający koszmar.

Podczas srogiej zimy 1846 r. grupa pionierów zwana Donner Party w trakcie długiego i wyczerpującego marszu przez śnieżne pustkowia odkryła nieznaną górską przełęcz. Przełęcz okazała się pułapką, w której członkowie grupy na dobre utknęli. Dni przemieniły się w tygodnie, tygodnie w miesiące, pionierzy stopniowo umierali z głodu i zimna, ci zaś, których nie zabiła bezlitosna przyroda, zginęli z rąk oszalałych współtowarzyszy okrutnie wymordowani albo żywcem zjedzeni. W 2008 r. sześcioro młodych, spragnionych przygód przyjaciół, postanowiła spędzić weekend w odludnej górskiej chacie na Dalekiej Północy. Straszliwa burza śnieżna, która przeszła przez okolicę odcięła bohaterów od świata i przebudziła duchy pomordowanych członków grupy Donner Party. Ale czy to rzeczywiście pełne nienawiści istoty nadprzyrodzone czy raczej skutek „szałasowej gorączki”, która wyzwoliła w umysłach uwięzionych w chacie bohaterów ich własne demony szaleństwa?

Fabuła nie brzmi może oryginalnie, ale i tak całkiem sporo obiecuje. Zwłaszcza dla tych, którzy gustują w tajemniczości, psychopatologicznych wątkach, mściwych duchach i zwodniczo pięknych krajobrazach Alaski. W rzeczywistości plan zdjęciowy znajdował się w okolicach South Tahoe Lake w Kalifornii, gdzie w styczniu tego roku rozpoczęły się zdjęcia do filmu. Twórcą „Necrosis” jest Jason Robert Stephens, który ma w swym skromny artystycznym dorobku dwa horrory: „Decay” (1999) i „Vampire Night” (2000), a także sporo teledysków i reklam telewizyjnych. W obsadzie filmu uwagę zwraca kilka nazwisk: Mickey Jones, doświadczony aktor filmowy i telewizyjny (85 ról), którego mogliśmy oglądać m.in. w horrorze „Penny Dreadful”; piękna Danielle De Lucca („Naked Fear”), oraz Michael Berryman, ulubieniec Wesa Cravena i Roba Zombiego. Pozostałą cześć obsady tworzą młodzi aktorzy znani z telewizyjnych seriali (m.in. „Heroes”). Za efekty specjalne odpowiadać będzie Greg McDougall, co jest wiadomością dobrą, biorąc pod uwagę dorobek artysty, w którym znajdziemy takie tytuły, jak: „Seed of Chucky”, „Doom”, „Creepshow 3”.

22 marca ekipa 2008 r. ekipa „Necrosis” zakończyła zdjęcia do filmu. Obecnie obraz znajduje się na etapie postprodukcji, a mając na uwadze skromny budżet i fakt, że niektóre zdjęcia kręcone były kamerą HD, premiery filmu należy się spodziewać w pierwszej połowie 2009 r..

Screeny

HO, NECROSIS HO, NECROSIS HO, NECROSIS HO, NECROSIS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -