Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)GIALLO

Premiera na świecie:2009
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Dario Argento
Obsada:Adrien Brody
Emmanuelle Seigner
Elsa Pataky
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Nie do końca udał się Dario Argento powrót do „horroru magicznego” w nakręconej niedawno „Trzeciej matce”, może więc w najnowszym dziele – prosto i zręcznie zatytułowanym „Giallo” – uda mu się wrócić do stylistyki gatunku, od którego zaczynał reżyserską karierę, a więc krwawego włoskiego kryminału?

W każdym razie obsadę znalazł sobie świetną (m.in. Adrien Brody, Emmanuelle Seigner), tytuł wykombinował zaprawdę genialny, pierwsze fotosy prezentują się co najmniej godnie, a old-schoolowe, czarno-żółto-czerwone plakaty wręcz wymuszają obejrzenie „Giallo” na każdym, kto ceni sobie takie dokonania Argento jak „Ptak o kryształowym upierzeniu” czy „Głęboka czerwień”. Czego natomiast możemy spodziewać się po fabule? Czarnym charakterem jest tu seryjny morderca o pseudonimie „Giallo” (a więc: „Żółty”), który grasuje od pewnego czasu na ulicach Mediolanu. Kiedy Giallo porywa siostrę amerykańskiej stewardessy, kobieta wraz z włoskim detektywem rozpoczyna poszukiwanie psychopaty, a szanse na przeżycie ofiary zmniejszają się z każdą upływającą minutą...

Prawda, że brzmi nienajgorzej? Należy więc obetrzeć łzy po wcześniej planowanej obsadzie (początkowo mieliśmy zobaczyć w „Giallo” Asię Argento, Raya Liottę i Vincenta Gallo) i twardo wierzyć, że Argento wciąż daje radę. Oby tylko budżet 8 milionów dolarów nie skusił go znów do nadużywania efektów cyfrowych, jak miało to miejsce w „Trzeciej matce” – osobiście mam nadzieję, że większość tej sumy zgarnął po prostu Brody i na jakiekolwiek komputerowe popisy kasy zabraknie.

Screeny

HO, GIALLO HO, GIALLO HO, GIALLO HO, GIALLO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -