Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)VINYAN

Premiera na świecie:07-04-2009
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Fabrice du Welz
Obsada:Rufus Sewell
Emmanuelle Béart
Julie Dreyfus
Borhan Du Welz
Amporn Pankratok
Petch Osathanugrah
Autor recenzji:BartX

Zgoda: fabuła „Vinyan” nie wydaje się być oszałamiająco oryginalna czy intrygująca. Jest jednak jeden powód, dla którego koniecznie trzeba ten film zobaczyć. To nowe dzieło Fabrice’a Du Welza – faceta, który parę lat temu wyreżyserował piękny i wstrząsający horror „Calvaire”.

Tym razem Du Welz opowiada nam historię małżeństwa, które po utracie syna zaszyło się w Tajlandii, licząc, że może się on jeszcze w jakiś cudowny sposób odnaleźć. Pojawia się podejrzenie, że mogli go porwać przemytnicy, tak więc bohaterowie podróżują na niebezpieczne wybrzeże – a tam odkrywają tajemniczą wioskę zamieszkałą przez dość niepokojące dzieciaki...

Po międzynarodowym sukcesie „Calvaire” belgijskiemu reżyserowi powierzono większy budżet niż poprzednio (mówi się o ponad 5 milionach dolarów), co umożliwiło mu nakręcenie nowego filmu w egzotycznych plenerach (tak, to, co zobaczymy na ekranie to naprawdę Tajlandia) oraz zatrudnienie znanych i utalentowanych aktorów (przede wszystkim Emmanuelle Béart, ale także znanego z „Dark City” Rufusa Sewella oraz Julie Dreyfus, która wystąpiła w pierwszym „Kill Billu”). Zresztą Du Welza należy chwalić choćby za to, że ponownie postanowił nakręcić kolejny „własny” film, nie sprzedając się Hollywoodowi i nie stając się kolejnym europejskim chłopcem od amerykańskich remaków – choć podobno miał takie propozycje wkrótce po premierze poprzedniego filmu.

Wciąż więc chyba możemy spodziewać się brutalnego i nieprzewidywalnego kina z niegłupimi podtekstami, tak jak to było w przypadku „Calvaire”. Oby tak właśnie się stało – i oby Du Welz później też skutecznie bronił się przed wciskaniem mu jakichkolwiek remaków.

Screeny

HO, VINYAN HO, VINYAN HO, VINYAN HO, VINYAN

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -