Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)ANTICHRIST

Antychryst

Premiera na świecie:20-05-2009
Premiera w Polsce:29-05-2009
Reżyser:Lars von Trier
Obsada: Willem Dafoe
Charlotte Gainsbourg
Autor recenzji:BartX

Jeden z czołowych gniewnych twórców współczesnego kina, Lars von Trier, zabiera się za tematykę satanistyczną - z tego musi wyjść jakiś konkretny skandal, prawda?

Cóż, mamy nadzieję, że tak. Kino bez skandali byłoby równie fascynujące jak postaci z "Klanu". Mamy też nadzieję, że oprócz skandalu uda się von Trierowi sklecić porządny horror - taki, który nie tylko obrazi nasze uczucia religijne, ale i trochę potrzyma nas za gardło albo wlezie nam za skórę i nie będzie chciał stamtąd wypełznąć. Jak na razie sygnały są dobre: pierwszy fotos z "Antychrysta" (poniżej) wywołał już sporo kontrowersji, a należy przyznać, że prezentuje się też nadzwyczaj klimatycznie. Może być dobrze.

A oto notka dystrybutora na temat fabuły filmu:

Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy.

Główne role w "Antychryście" grają Willem Dafoe, który z von Trierem spotkał się już podczas realizacji "Manderlay" oraz Charlotte Gainsbourg ("Jeden odchodzi, drugi zostaje", "Układ idealny").

(przygotowano na podstawie materiałów promocyjnych)

Screeny

HO, ANTICHRIST

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -