Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE HAUNTING IN CONNECTICUT

Udręczeni

Premiera na świecie:27-03-2009
Premiera w Polsce:19-06-2009
Reżyser:Peter Cornwell
Obsada:Virginia Madsen, Kyle Gallner, Elias Koteas, Amanda Crew, Martin Donovan
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Określenie „oparte na faktach”, które pojawia się w czołówkach niektórych filmów wzbudza w widzach różne reakcje. Najczęściej wzrost zainteresowania albo wzruszenie ramionami. Sceptyków jest jednak znacznie mniej i to nie dla nich kręci się filmy, których fabuła podpiera się „faktami”. Zwłaszcza jeśli „fakty” te od początku ich zaistnienia budziły wiele wątpliwości. Dlatego też horror Peter Cornwell „The Haunting in Connecticut” (polski tytuł „Udręczeni”) nie jest obrazem przeznaczonym dla niedowiarków. Z przyjemnością za to obejrzą go miłośnicy filmów w rodzaju „Egzorcyzmy Emily Rose”.

Głównymi bohaterami opowieści są rodzice, który muszą przeprowadzić się w pobliże kliniki, w której leczony jest ich chory na raka nastoletni syn. Wkrótce po przeprowadzce do nowego domu okazuje się, że wcześniej znajdowała się w nim kostnica, a poza tym dom skrywa także inne mroczne tajemnice. Najprawdopodobniej to właśnie one są przyczyną niezwykłych objawów choroby ich chłopca, a także innych nadprzyrodzonych zjawisk, których doświadcza rodzina.

Na podstawie zadziwiającej historii Ala i Carmen Snedeker`ów, którzy zamieszkali w domu, powstałabym niegdyś na miejscu kostnicy w Southington, w stanie Connecticut, powstała książka "In A Dark Place: The Story of a True Haunting" autorstwa Raya Gartona. Snedekerami, którzy przez czas pobytu w nawiedzonym domu nękani byli przez tajemnicze odgłosy, trzaski, poruszające się meble i widma tzw „enties”, zainteresował się także kanał „Discovery”, realizując dokument o tych niezwykłych wydarzeniach pt.. "A Haunting in Connecticut". To właśnie ten film dokumentalny przypadkowo obejrzał w telewizji producent Andrew Trapani. Trapani obejrzał materiał z zapartym tchem, po czym postanowił odszukać Carmen Snedeker i porozmawiać z nią osobiście. Opowieść kobiety wprawiła go w osłupienie, podobnie jak producenta Paula Brooksa. W niedługim czasie powstał scenariusz „Udręczonych” napisany wspólnie przez Adama Simona („Amerykański koszmar”) i Tima Metcalfe („Kalifornia”). Zainteresowany jego realizacją okazał się Australijczyk, Peter Cornwell, który wcześniej błysnął animowaną krótkometrażówką „Ward 13”. „Udręczeni” to jego kinowy debiut.

Rolę główną, Sary Campbell zagrała doskonale znana fanom horrorów wciąż urodziwa Virginia Madsen („Candyman”). Aktorka od trzech lat rozglądała się za scenariuszem z gatunku grozy, jednak. autorzy około dwudziestu pięciu scenariuszy, które przeczytała, mieli jej do zaoferowania historyjki, posługujące się tanimi sztuczkami, torturami i elementami gore. „Wtedy dostałam do ręki scenariusz , który opowiadał niezwykle ciekawą historię, a główna bohaterka, Sara Campbell była bardzo złożoną postacią... Poza tym scenariusz śmiertelnie mnie przeraził.”Obok Virgini Madsen w filmie zobaczymy także, Eliasa Koteas, Amandę Crew, Martina Donovana oraz po raz pierwszy na dużym ekranie Kyle`a wallnera w bardzo ważnej roli chorego na raka syna.

Premiera „Udręczonych” na ekranach polskich kin 19 czerwca.

Screeny

HO, THE HAUNTING IN CONNECTICUT HO, THE HAUNTING IN CONNECTICUT HO, THE HAUNTING IN CONNECTICUT HO, THE HAUNTING IN CONNECTICUT

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -