Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)DOROTHY MILLS

EGZORCYZMY DOROTHY MILLS

Premiera na świecie:17-05-2008
Premiera w Polsce:17-07-2009
Reżyser:Agnès Merlet
Obsada:Carice van Houten
Eamonn Owens
Charlene McKenna
Gary Lewis
Autor recenzji:BartX

Wkrótce po śmierci synka, psychiatra Jane Morton, spotyka na swojej drodze zawodowej wyjątkowo trudny przypadek. Dorothy Mills, piętnastolatka z małej irlandzkiej wyspy, oskarżona zostaje o usiłowanie zabójstwa pozostającego pod jej opieką dziecka.

Na miejscu zdarzenia Jane spotyka żyjącą w ciągłym lęku, nawiedzaną przez widmo i wrogą wobec obcych małą społeczność. Społeczność, która skrywa przerażający sekret…

Mieszkańcy wierzą, że Dorothy posiada dostęp do mocy działających poza sferą, którą bada psychiatria. Początkowo sceptyczna Jane musi w końcu zweryfikować swoje poglądy, gdy dziewczynka przemówi do niej głosem jej zmarłego syna…

Z pierwszych recenzji filmu:

„Bardzo przekonująca kreacja Jenn Murray w roli nawiedzonej dziewczynki oraz fatalistyczny charakter postaci zagranej przez van Houten, splatają tę historię w zaskakujący węzeł”
Steven West, horrorreview.com

„Wspaniała reżyseria Agnes Merlet, piękne sceny i atmosfera narastającej grozy wprowadzają napięcie już od pierwszej sceny. Ta historia po prostu uzależnia”
Carol Sullivan, dystopiamagazine.com

Polski dystrybutor zadbał o to aby tytuł filmu nawiązywał do udanych "Egzorcyzmów Emily Rose" sprzed czterech lat (choć tytuł oryginalny to po prostu "Dorothy Mills"), należy więc mieć nadzieję, że wypędzanie złego z Dorothy zapewni nam też tyle samo emocji co niedawne egzorcyzmowanie Emily.

(na podstawie materiałów promocyjnych dystrybutora)

Screeny

HO, DOROTHY MILLS HO, DOROTHY MILLS HO, DOROTHY MILLS HO, DOROTHY MILLS

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -