Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)WHITEOUT

Zamieć

Premiera na świecie:11-09-2009
Premiera w Polsce:16-10-2009
Reżyser:Dominic Sena
Obsada:Kate Beckinsale, Gabriel Macht, Tom Skerritt, Columbus Short, Alex O'Loughlin
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

„The Thing” (1982), “AVP: Alien vs. Predator” (2004), „Antractic Journal” (2005), „The Last Winter” (2006). Co łączy te powstałe w różnym czasie i o różnej treści filmy? Oczywiście, arktyczna sceneria! Ta sceneria jest także ważną częścią najnowszego filmu grozy, „Zamieć” („Whiteout”) w reżyserii Dominca Seny z Kate Beckinsale w roli głównej.

Po dwóch latach stacjonowania w amerykańskiej bazie badawczej na Antarktydzie, policjantka Carrie Stetko (Kate Beckinsale) z niecierpliwością oczekuje powrotu do domu. Niedawno złożyła rezygnację i teraz odlicza godziny i minuty dzielące ją od ostatniego samolotu. Jednakże ciało odkryte w lodzie na trzy dni przed odlotem sprawia, że Carrie w jednej chwili zostaje rzucona w sam środek antarktycznego śledztwa w sprawie morderstwa. Liczba ofiar rośnie w zawrotnym tempie, zagadka wikła się coraz bardziej, nie wiadomo, komu można zaufać. Śmiertelne niebezpieczne zamiecie raz po raz przesłaniają całkowicie pole widzenia, ale nie znający zmęczenia zabójca nie cofnie się przed niczym, aby uchronić sekret pogrzebany przed sześćdziesięciu laty. Wszyscy z otoczenia policjantki pakują się i wyjeżdżają zanim Antarktyda pogrąży się na sześć miesięcy w ciemności. Kobieta postanawia rozwikłać zagadkę przestępstwa sama. Kto okaże się zwycięzcą w tej konfrontacji?

Zdjęcia do filmu kręcono od 15 stycznia do 30 maja 2007 r. w plenerach Montrealu, Québecu oraz w Winnipeg w Manitobie (Kanada). Film jest adaptacją kanadyjskiego komiksu Grega Rucka, „Whiteout: Enfer Blanc”, którego autor jest także producentem wykonawczym filmu. Przekładu na scenariusz filmowy dokonali bracia: Jon i Erich Hoeber oraz mający spore doświadczenie z horrorami Chad i Carem Haytes (m.in. „House of Wax” i „The Reaping”). Do obejrzenia filmu zachęcają jednak dwa inne nazwiska: Dominic Sena oraz Kate Beckinsale. Sena jest reżyserem znakomitego thrillera, „Kalifornia” (1993), w którym Brad Pitt zagrał jedną z najlepszych ról w swej karierze, autentycznie przerażającego seryjnego mordercy. Beckinsale jest natomiast urodziwą angielską aktorką znaną m.in. z roli Selene, z trylogii „Underwolrd” (2003-9). Ciekawostką jest, że Beckinsale była jako pierwsza brana pod uwagę do roli Carrie Stetko, głównej bohaterki „Zamieci”. We wczesnej fazie planowania filmu glówną rolą była zainteresowana także Reese Witherspoon, lecz ostatecznie zrezygnowała z udziału.

Kosztujący 40 mln dolarów film ma mieć premierę w USA 11 września, więc na razie nie wiadomo jak sobie poradzi w starciu z publicznością. Wiadomo natomiast, że polska premiera planowana jest na 16 października 2009 r..

Screeny

HO, WHITEOUT HO, WHITEOUT HO, WHITEOUT HO, WHITEOUT

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -