Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)ZOMBIELAND

Zombieland

Premiera na świecie:27-11-2009
Premiera w Polsce:02-10-2009
Reżyser:Ruben Fleisher
Obsada:Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Amber Heard, Emma Stone, Abigail Breslin
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Jeśli spodobał się wam „Wysyp żywych trupów” (2004), jeśli dobrze bawiliście się na „Resident Evil: Zagłada” (2007) i przeżywaliście w napięciu „28 dni później” (2002), to nie możecie przegapić debiutu Rubena Fleischera, postapokaliptycznej komedii o świecie opanowanym przez żywe trupy.

Film opowiada o dwóch mężczyznach, którzy znaleźli sposób na przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Columbus jest słabeuszem, którego przy życiu trzyma tylko paniczny strach, Tallahassee natomiast to wymachujący kałasznikowem, mordujący zombie twardziel, którego celem jest pozbycie się ostatniego żywego trupa z powierzchni ziemi. Kiedy nasi dwaj bohaterowie połączą siły z Wichitą i Little Rock, którzy także odnaleźli specyficzny sposób na przetrwanie chaosu, jedynym co im pozostanie będzie odpowiedź na pytanie: polegać na sobie wzajemnie czy może ostatecznie poddać się zombie.

Trailer filmu, który możemy zobaczyć na stronie oficjalnej filmu obiecuje wiele znakomitej zabawy, doskonałą charakteryzację zombie, Woody Harrelsona w roli łowcy, poruszających się nadzwyczaj żwawo, nieboszczyków oraz, uwaga! Billa Murraya w roli żywego trupa. Chyba jednak największą atrakcją „Zombielandu” jest przekrój chodzących truposzy niemal przez całe społeczeństwo. Bohaterom filmu przyjdzie zmierzyć się z zombie-farmerem, zombie-rowerzystą, zombie-młodym gniewnym, zombie-panienką w bikini, „zombie-dziewczynkami rzucającymi kwiatki” oraz z całym mnóstwem zwykłych Amerykanów przemienionych w krwiożercze bestie.

„Zombieland” kręcono w stanie Georgia w USA w miastach Atlanta oraz Valdosta. Jedną z najbardziej widowiskowych scen, gdy bohaterowie uciekają przed hordami żywych trupów do „wesołego miasteczka” zrealizowano w Valdosta, w Wild Adventures Theme Park. Zombie w tej scenie zgrało specjalnie ucharakteryzowanych wielu mieszkańców tego miasta. W sumie ekipa filmowa i aktorzy spędzili na planie zdjęciowym 42 dni. Obraz Fleishera miał premierę w USA ledwie cztery dni temu a już zwrócił z nawiązką koszty produkcji, zarabiając tylko ze samych sprzedanych biletów ponad 24 mln dolarów (budżet filmu to 23, 5 mln dolarów). Ciekawe czy równie dobrze poradzi sobie w Europie i w Polsce. Premiera 27 listopada 2009

Screeny

HO, ZOMBIELAND HO, ZOMBIELAND HO, ZOMBIELAND HO, ZOMBIELAND

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -