Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)LIGHTNING BUG

Premiera na świecie:27-10-2004
Premiera w Polsce:2005
Reżyser:Robert Hall
Obsada:Bret Harrison
Lucas Till
Laura Prepon
Ashley Laurence,
Autor recenzji:Spike
Oficjalna strona:TUTAJ

Sama myśl, że takie miejsce jak to miasto może naprawdę istnieć, jest przerażająca sama w sobie. Straszny jest fakt, że są ludzie, którzy utknęli w miejscu swojego urodzenia i nigdy nie znajdą możliwości, aby wyjechać, nieważne jak bardzo będą tego chcieli.

"Lightning Bug" opowiada o takim właśnie miejscu i o młodym chłopaku, który próbuje się stamtąd wydostać. Główny bohater, Green, jest nastolatkiem mieszkającym na ubogiej wsi i pochodzącym z biednej rodziny. Mieszka razem z matką i młodszym bratem w przyczepie campingowej. Jego największym marzeniem jest ucieczka z miejsca swego urodzenia i wyjazd do Hollywood, gdzie mógłby robić to, co kocha najbardziej, czyli zająć się tworzeniem efektów specjalnych do filmów. Jednak ludzie w miasteczku nie rozumieją i potępiają Greena oraz jego hobby, uważając je za samo zło. W małym kacie przyczepy campingowej, zajmuje się tworzeniem potworów ze swoich ulubionych filmów. Jednak prawdziwy potwór, mieszka razem z nim...

Green cały czas spędza na próbach zgromadzenia pieniędzy, aby wypożyczać horrory. Gdy w wypożyczalni video pojawia się nowa dziewczyna, Green natychmiast się w niej zakochuje. Angevin Duet jest inna niż reszta dziewczyn w tym małym miasteczku, dlatego znajdują z Greenem wspólny język. Jednak matka dziewczyny, która jest też wielką chrześcijanką, należy do tych ludzi, którym niepodobna się to, czym zajmuje się Green. Chłopak musi także poradzić sobie, z nowym chłopakiem swojej matki, który okazuje się być prawdziwym draniem.

Jedyną nadzieja dla chłopaka, jest przedstawienie swojego talentu na Halloweenowym pokazie nawiedzonego domu. Ma on zamiar zarobić na biletach wystarczająco dużo pieniędzy, by móc się w końcu wyrwać z zapomnianego przez świat miasta. Jednak na jego drodze do jego marzeń staną potwory...

"Lightning Bug" jest filmem niezależnym, który zdobył jednak przychylność widzów i krytyków, którzy uznali go, za naprawdę świetny. Stało się tak głównie ze względu na mroczny i niepokojący klimat w nim panujący. Film ten jest bardzo oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, lecz mimo to ogląda się go bardzo przyjemnie. Wnosi on nowe tchnienie do tego typu filmów. Dodatkowo fakt, że oparty jest on na faktach, dodaje mu więcej grozy.

Screeny

HO, LIGHTNING BUG HO, LIGHTNING BUG HO, LIGHTNING BUG HO, LIGHTNING BUG

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -