Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)SHUTTER ISLAND

Wyspa tajemnic

Premiera na świecie:19-03-2010
Premiera w Polsce:01-10-2009
Reżyser:Martin Scorsese
Obsada:Leonardo DiCaprio, Elias Koteas, Ben Kingsley, Max von Sydow, Mark Ruffalo, Michelle Williams, Patricia Clarkson
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Kiedy artysta tej miary co Martin Scorsese zabiera się za kino grozy, to szykuje się nie lada wydarzenie. Zwłaszcza, że legendarny twórca „Taksówkarza”, „Wściekłego byka” oraz „Chłopców z ferajny” po raz czwarty z rzędu w głównej roli obsadził jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia i wielką gwiazdę współczesnego kina, Leonardo DiCaprio. Na efekt pracy obu słynnych panów przyjdzie nam wprawdzie jeszcze trochę poczekać, ale już teraz warto zapoznać się z zapowiedzią najnowszego filmu Martina Scorsese, „Wyspa tajemnic” („Shutter Island”).

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.

Zdjęcia do filmu powstawały od 6 marca 2008 do 30 czerwca 2008. Plan zdjęciowy obejmował kilka lokacji: Boston (m.in. w tamtejszym Hyde Parku), Medfield, Dedham, Taunton, Sharon, Hull, Ipswich (Massachusetts, USA) oraz w Parku Narodowy Acadia w Bar Harbor (Maine, USA). Obok Di Caprio w filmie zobaczymy dwóch wybitnych aktorów: Maxa von Sydowa oraz Bena Kingsleya oraz Mark Ruffalo („Zodiak”, „Miasto ślepców”). Udział Ruffalo w filmie stał pod znakiem zapytania, bowiem zanim otrzymał on rolę Chucka Aule, Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese zastanawiali się czy nie powierzyć jej Robertowi Downey'owi Jr. lub Joshowi Brolinowi. Ostatecznie jednak to Ruffalo zagrał w filmie. Scenariusz filmu napisała Laeta Kalogridis (m.in. scenariusz do „Aleksandra” Olivera Stone) na podstawie powieści Dennisa Lehane, autora sfilmowanej przez Clinta Eastwooda książki, „Rzeka tajemnic”.

„Total Magazine” rozpisuje się o wpływach słynnej filmowej adaptacji „Procesu” Franza Kafki w reżyserii Orsona Wellesa (1962). Chodzi o podobną mroczną atmosferę klaustrofobii i nienazwanego zagrożenia. Z drugiej strony w internecie można spotkać opinię, że „Wyspa tajemnic” to połączenie „Gothiki” z J-Horrorem co nie brzmi najlepiej. Premiera w USA dopiero w lutym, polska planowana jest na marzec, ale już teraz można zobaczyć TRAILER

Screeny

HO, SHUTTER ISLAND HO, SHUTTER ISLAND HO, SHUTTER ISLAND HO, SHUTTER ISLAND

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -