Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)THE CRAZIES

Opętani

Premiera na świecie:26-02-2010
Premiera w Polsce:05-03-2010
Reżyser:Breck Eisner
Obsada:Timothy Olyphant, Radha Mitchell, Joe Anderson, Danielle Panabaker, Christie Lynn Smith, Brett Rickaby
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Hollywood zjada swój ogon. To żadne odkrycie, zważywszy na liczbę remake`ów i sequeli realizowanych w Fabryce Snów rocznie. Jeszcze nie tak dawano łapska hollywoodzkich producentów zagarniały horrory najsłynniejsze. Obecnie obłąkańczej manii komercyjnego autokanibalizmu nie jest w stanie oprzeć się żaden film grozy, o ile cieszył się w miarę dużym zainteresowaniem lub przypięto mu łatkę „kultowego”. Nie dziwi zatem fakt, że obok planowanej na luty 2010 r. premiery nowej wersji „Wilkołaka” Joe Johnstona, w amerykańskich kinach, również w lutym, ma się pojawić remake kultowego obrazu George A. Romero, „The Crazies”. Tytuł filmu wydaje się być ironiczną puentą dla hollywoodzkiej obsesji przerabiania wszystkiego.

Akcja filmu rozgrywa się w małym amerykańskim miasteczku. Senną atmosferę burzy pewnego dnia jeden z mieszkańców, który z niewyjaśnionych powodów przekształca się w szaleńca o morderczych skłonnościach. Niestety już wkrótce podobny los dopadnie i jego sąsiadów. Przyszłość zdaje się być straszliwa: zostań szaleńcem bądź zostań zmasakrowany przez szaleńców. Garstka ocalałych próbuje przetrwać. Niestety pojawia się wojsko...

Kilka lat temu zaczęły krążyć po sieci informacje o planach Paramountu, który zamierzał przypomnieć młodej widowni, kultowy film Romero. Obraz mieli zrealizować twórcy „Mechanika”, reżyser Brad Anderson i scenarzysta Scott Kosar. Z planów nic nie wyszło, a prawa autorskie przejęło Rouge. Ostatecznie produkcją remake`u zajęło się studio Overture Films, które wyprodukowało m.in. „Zdrajcę” z Donem Chedale`m oraz najnowszy dokument Michale Moore`a. Na stołku reżyserskim zasiadł młody twórca Breck Eisner (ur.1970), mający w dorobku m.in. „Saharę” z Matthew McConaughey`em i Penelope Cruz oraz jeden z odcinków „Fear Itself”. Autorem scenariusza nowej wersji jest Ray Wright („Puls”). Wśród obsady zwraca uwagę przede wszystkim Radha Mitchell („Marzyciel”, „Silent Hill”) oraz Timothy Olyphant („Szklana pułapka 4.0”, „A Perfect Getaway”) w rolach głównych. Pisząc o obsadzie warto wspomnieć o nietypowej akcji promocyjnej. Producenci nowej wersji horroru „The Crazies” postanowili wesprzeć organizację Greenpeace, a przy okazji zareklamować swój film. W tym celu zorganizowali na Ebayu aukcję charytatywną, w której można było wygrać rolę w filmie. Zwycięzca w nagrodę miał się wcielić się w jednego z tytułowych szaleńców. Ponieważ aukcja była dostępną także dla polskich internautów, warto się dokładnie przyglądać. Może wypatrzymy w filmie naszego znajomego.

Screeny

HO, THE CRAZIES HO, THE CRAZIES HO, THE CRAZIES HO, THE CRAZIES

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -