Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)A NIGHTMARE ON ELM STREET (remake)

Koszmar z ulicy Wiązów

Premiera na świecie:29-04-2010
Premiera w Polsce:14-05-2010
Reżyser:Samuel Bayer
Obsada:Rooney Mara, Jackie Earle Haley, Kyle Gallner, Connie Britton, Thomas Dekker, Clancy Brown
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Remake`ów ciąg dalszy. Po nowej wersji “Nocy żywych trupów”, “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”, „Piątku 23-ego” i „Halloween” przyszedł czas na kolejny klasyk amerykańskiego kina grozy – „Koszmar z ulicy Wiązów”. Michael Bay, specjalista od kina spektakularnego a także od odświeżonych wersji kultowych horrorów zza Oceanu, postanowił przetestować na współczesnych widzach sławę dzieła Wesa Cravena. Z jakim skutkiem? Życzmy sobie, aby nasze wrażenia były bliższe tym po seansie remake`u „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” niż „Piątku 13-ego”.

Fabuła, rzecz jasna, niczym szczególnym nie zaskakuje. Grupa nastolatków jest prześladowana przez Freddy’ego Kruegera - potwornie oszpeconego zabójcę, który poluje na swoje ofiary podczas snu. Dopóki młodzi ludzie czuwają, mogą siebie ochronić. Gdy zasną - nie ma dla nich ratunku…Według magazynu Latino Review, który miał podobno dostęp do oryginalnego scenariusza, jedną z tajemnic filmu jest to, czy Freddy Krueger był naprawdę pedofilem, czy może też padł ofiarą kłamstwa dzieci, które w ten sposób chciały ukryć mroczną prawdę. Ten dylemat, rzecz jasna, rozstrzygnie sam film.

Zdjęcia do nowej wersji klasycznego horroru powstawały w Arlington Heights, Barrington, Cicero, Elgin, nad jeziorem Forest, w parku Orland i w Chicago w stanie Illinois oraz w miejskim kościele metodystów w Gary w stanie Indiana (USA). Film pierwotnie miał być prequelem, lecz ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Fanów oryginału najbardziej rozplatały dywagacje, kto przejmie rolę Freddy`ego po rezygnacji z niej Roberta Englunda, który zagrał ją we wszystkich wcześniejszych filmach (łącznie z serialem). W Internecie pojawiły się newsy, że tę ikoniczną postać miał zagrać Billy Bob Thorton, lecz ostatecznie kontrakt (także na dwa następne filmy, o ile pierwszy z nich okaże się sukcesem) podpisano z Jackie`m Earle`m Haley`em. Haley zasłynął rolą pedofila w „Małych dzieciach”, która przyniosła mu nominacje do Oscara. Zebrał również bardzo dobre recenzje po występie w „Strażnikach”, w których zagrał Rorschacha. Utalentowany aktor, odznaczający się bardzo charakterystyczną fizjonomią, wydaje się całkiem sensownym wyborem. Ostatecznie jednak zadecyduje rola, którą w scenariuszu Wesleya Stricka („Przylądka strachu”) i Erika Heisserera, przewidzieli dla niego twórcy filmu.

W pozostałych rolach zobaczymy: Rooney Mare („Urban Legend: Bloody Maria”), Kyle`a Gallnera („Udręczeni”), Connie Britton („The Last Winter”), Thomasa Dekkera („Kroniki Sary Connor”), Kellana Lutza („Zmierzch”), Katie Cassidy („Taken”) oraz weteran kina grozy ,Clancy Browna („Nieśmiertelny”).Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Samuel Bayer, twórca legendarnego teledysku Nirvany, „Smells Like Teen Spirit”. Premiera w Polsce 15 maja.

Screeny

HO, A NIGHTMARE ON ELM STREET (remake) HO, A NIGHTMARE ON ELM STREET (remake) HO, A NIGHTMARE ON ELM STREET (remake) HO, A NIGHTMARE ON ELM STREET (remake)

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -