Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)MUTANT GIRLS SQUAD

Mutant Girls Squad

Premiera na świecie:22-05-2010
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Noboru Iguchi
Obsada:Yumi Sumigoto, Yuko Takayama, Suzuka Morita, Chiharu Kawai, Naoto Takenaka
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

To było do przewidzenia. Krwawy, ale zrealizowany z przymrużeniem oka splatter Noburo Iguchiego, „The Machine Girl” stał się forpocztą nowej fali kina gore z Japonii. Iguchi nie wymyślił niczego nowego. Filmy, których bohaterowie mutują w monstra, wyposażone w nadludzkie moce lub superbronie zintegrowane z ich ciałami powstawały przed „The Machine Girl”. Właściwie cały nurt japońskiego cyberpunka i takie body horrory jak „Meatball Machine” wykorzystywały podobną stylistykę, co obraz Iguchiego. A jednak to jego film wywołał nową falę krwawego kina. W przeciwieństwie do tej z lat 80. ma ona charakter campowy, postmodernistyczny i niepoważny. Fabuły „nowych” japońskich splatterów są pretekstowe, najważniejsza jest bowiem makabra w natężeniu tak wielkim, że niemal karykaturalnym. Tego rodzaju horrorem jest jeden z najnowszych klonów „The Machine Girl” – „Mutant Girls Squad” („Sentô shôjo: Chi no tekkamen densetsu”), którego najlepszą rekomendacją są nazwiska jego twórców. Noburo Iguchi („The Machine Girl”), Yoshihiro Nishimura („Tokyo Gore Police”) i Tak Sakaguchi (“Samurai Zombie”) to przecież twórcy „nowej fali” japońskiego kina gore.

Nazwiska twórców stanowią najlepszą rekomendację dla „Mutant Girls Squad”, ale jednocześnie wyjaśniają czego możemy się spodziewać. Fabuła nie powinna zatem zaskakiwać. Rin jest prześladowaną przez rówieśników nastolatką, która odkrywa, że jej ramie zaczyna mutować w śmiercionośną broń. Dziewczyna natychmiast staje się celem tajnej rządowej organizacji. Rodzice Rin zostają zamordowani przez oddział komandosów na jej oczach. Przepełniona żądzą zemsty dziewczyna wykorzystuje swe zmutowane ramię by kolei rozprawić się z żołnierzami. Na pomoc przybywa Rin tajemniczy mężczyzna oraz dziewczyna w żelaznych maskach. Rin staje się „battle girl” i rozpoczyna walkę z łowcami mutantów oraz dwiema przeobrażonymi w zabójcze maszyny dziewczynami w służbie rządu.

W filmie obok spektakularnych efektów gore i surrealistycznej makabry zobaczymy młode urodziwe aktorki: Yumi Sumigoto jak Rin oraz Yuko Takayamę oraz Suzukę Moritę w rolach jej przeciwniczek. W epizodach pojawią się także twórcy filmu.

Premiera „Mutant Girls Squad” planowana jest w Japonii na 22 maja 2010 r.. Międzynarodowa publiczność zapozna się z filmem podczas festiwalu kina azjatyckiego w Nowym Jorku tego lata.

ŹRÓDŁO.

Screeny

HO, MUTANT GIRLS SQUAD HO, MUTANT GIRLS SQUAD HO, MUTANT GIRLS SQUAD HO, MUTANT GIRLS SQUAD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -