Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)TETSUO: THE BULLET MAN

Tetsuo: Człowiek-pocisk

Premiera na świecie:05-09-2009
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Shinya Tsukamoto
Obsada:Erik Bossick, Akiko Monou, Shinya Tsukamoto, Stephen Sarrazin, Yuko Nakamura
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Człowiek z żelaza powraca! Bynajmniej nie chodzi jednak ani o sequel głośnego filmu Andrzeja Wajdy ani o kontynuację hollywoodzkiego „Iron Mana”. Shinya Tsukamoto, kultowy japoński reżyser powraca do swego najsłynniejszego filmowego bohatera – Tetsuo, człowieka, który mutuje w metalowe monstrum. Większy budżet, lepsza dystrybucja oraz Amerykanin w roli głównej – czy po raz trzeci uda się wejść do tej samej rzeki?

Przypomnijmy, że "Tetsuo: The Bullet Man" jest trzecią częścią trylogii o "człowieku z żelaza", zapoczątkowaną w 1989 r. filmem "Tetsuo: The Iron Man". Niskobudżetowy obraz opowiadający o salarymanie przeobrażającym się w metalowe monstrum stał się dziełem kultowym i po dziś dzień uważa się go za manifest filmowego cyberpunku. Druga część, "Tetsuo:The Body Hammer" (1992) był już obrazem mniej nowatorskim i zaskakującym. Trzecia część, sądząc po trailerach, stara się stylistycznie zbliżyć do oryginału. Bohaterem 'Tetsuo: The Bullet Man" jest urzędnik Anthony, syn Amerykanina i Japonki, mieszkający w Tokio wraz z żoną, Yuriko i kilkuletnim synem Tomem. Pewnego razu, wracają do domu, synek Anthony`ego zostaje śmiertelnie potrącony przez samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku, pozostawiając zrozpaczonego ojca. Z ciałem Anthony`ego zaczyna dziać się coś niezwykłego: centymetr po centymetrze jego komórki mutują w żelazo. Kiedy mężczyzna ponownie spotyka kierowcę, który zabił mu dziecko, Anthony przestaje kontrolować gwałtowne przemiany jego ciała. Dowiaduje się również straszliwej prawdy o swym ojcu-naukowcu, który prowadził dla amerykańskiej armii przerażające eksperymenty na ludziach. Ogarnięty furią przemienia wszystko dookoła w metal.

Nowy "Tetsuo" rozpoczął swój byt jako planowany amerykański remake oryginału z 1989 r.. Do projektu przekonał reżysera sam Quentin Tarantino. Podczas prac nad scenariuszem Tsukamoto doszedł jednak do wniosku, że remake, i to osadzony w amerykańskich realiach, raczej się nie sprawdzi i zamiast tego postanowił opowiedzieć nową historię, rozgrywającą się w Tokio. Światowa premiera odbyła się co prawda na ubiegłorocznym weneckim festiwalu w Wenecji (obraz zdobył nawet nominacje do Złotego Lwa), lecz dopiero w tym tygodniu, 22 maja pojawił się w kinowej dystrybucji w Japonii. Kiedy pojawi się Polsce? Na to, że zobaczymy "Tetsuo: The Bullet Man" na ekranach kin raczej nie mamy co liczyć, ale być może organizatorzy Nowych Horyzontów zaprezentują film festiwalowej publiczności.

Poniżej special trailer zawierający trailer oraz jako bonus scenę z filmu.


Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -