Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)PIRANHA 3D

Pirania 3D

Premiera na świecie:20-08-2010
Premiera w Polsce:08-10-2010
Reżyser:Alexandre Aja
Obsada:Elisabeth Shue, Adam Scott, Ving Rhames, Richard Dreyfuss, Dina Meyer, Jerry O'Connell, Eli Roth.
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Oficjalna strona:TUTAJ

Hollywood pogrąża się w kolejnej modzie. Po gigantycznym sukcesie trójwymiarowego „Avatara” Jamesa Camerona, który zarobił na świecie prawie 2 mld dolarów, stało się oczywiste, że to, co sprawi, że publiczność oszaleje, to technika 3D. Hollywoodzy producenci bez chwili wahania rzucili się na format trójwymiarowy jak stado wygłodniałych sępów na padlinę, czyniąc z niego najnowszy krzyk filmowej mody. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się obrazy trójwymiarowe. Burtonowska adaptacja „Alicji w Krainie Czarów”, czwartą część „Shreka” i trzecia – „Toy Story” oraz m.in. horrory: „My Bloody Valentine 3D” i „Scar 3D” – to tylko niektóre tytuły z masowo powstających trójwymiarowych produkcji ostatnich lat. Nic dziwnego, że nowa wersja filmu Joe Dante, „Piranha” z 1978 r. nie mogła być zrealizowana w innej technice, jak tylko magicznej 3D. Krwiożercze rybki obgryzające do kości kwiat amerykańskiej młodzieży w trójwymiarze? To dopiero jest perwersja!

Przypomnijmy, że oryginalne dzieło opowiadało o brutalnym spustoszeniu, jakie w wodach amerykańskich rzek sieje zmutowana, pożerająca ludzi pirania. Pierwotna produkcja, uznana za parodię słynnych "Szczęk" Stevena Spielberga, nie zebrała zbyt pochlebnych recenzji. Nie przeszkodziło to jednak by w kręgach fanów kina B-klasowego stała się pozycją kultową. To wystarczyło by Fabryka Snów zainteresowała się skromnym horrorem Joe Dante. Fabuła remake`u brzmi znajomo. Podczas przerwy wiosennej nad Jezioro Victoria przybywa kilkadziesiąt tysięcy rozgorączkowanych, nabuzowanych hormonami i alkoholem nastolatków. Mają nadzieję na trochę ostrej zabawy, lecz w tym roku czeka ich przykra niespodzianka. To będzie ich ostatnia zabawa w życiu. Na skutek wstrząsu tektonicznego w dnie jeziora powstała szczelina, która stała się bramą dla uśpionych od dwóch milionów lat bestii – krwiożerczych prehistorycznych piranii. Tylko nieliczna grupa osób skupiona wokół nieustraszonej szeryf Julie Forester jest w stanie powstrzymać krwawą rzeź.


Reżyserem „Piranha 3D” jest znany z takich tytułów, jak "Blady strach", "Wzgórza mają oczy" czy "Lustra" Alexandre Aja – specjalista od remake`ów. Poprzednie filmy Francuza dowiodły, że przeróbki cudzych filmów wychodzą mu całkiem przyzwoicie, jest zatem nadzieje, że nowa wersja dorówna pierwszej. Wiadomo już, że na pewno będzie więcej seksownych, półnagich ciał i o wiele więcej krwi i makabry. Czy to wystarczy? Polscy widzowie przekonają się 8 października 2010 r., kiedy horror Aji będzie miał swą premierę.


Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -