Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)RIDING THE BULLET

JAZDA NA KULI

Premiera na świecie:16-10-2004
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Mick Garris
Obsada:Jonatan Jackson
David Arquette
Cliff Robertson
Barbara Hershey
Autor recenzji:Spike
Oficjalna strona:TUTAJ

Mick Garris, który już wcześniej współpracował ze Stephenem Kingiem przy filmie "Sleepwalkers" (1992) oraz mini-serialu "The Stand" (1994) i "The Shining" (1997), stworzył opowieść o młodym człowieku, który musi poradzić sobie zarówno ze swoim życiem jak i śmiercią najbliższych.

Historia ta dzieje się w roku 1969. Młody artysta, student sztuk pięknych, Alan Parker (Jonatan Jackson), nawiedzany jest przez straszne obrazy śmierci. Jego życie nie układa się tak, jak by tego chciał, a fakt, że rzuciła go dziewczyna, przesądziło o wszystkim. Borykając się ze swoimi życiowymi problemami, Alan postanawia odebrać sobie życie, w dniu swoich urodzin. Nie udaje mu się to jednak, gdyż w ostatniej chwili ratują go jego przyjaciele. Jednak przez te ostatnie wydarzenia, sprawy jeszcze bardziej się pogarszają, gdyż jak się okazuje, Alan zupełnie nieświadomie, wpuścił Śmierć do świata żywych.

Gdy po pewnym czasie Alan dochodzi do siebie, zamierza wraz z przyjaciółmi wybrać się na koncert Johna Lennona. Tak więc w ponurą Halloweenową noc, grupa przyjaciół wyrusza w drogę. Wszystko się jednak komplikuje, gdy Alan dowiaduje się, że jego matka, Jean (Barbara Hershey), na skutek wypadku, znalazła się umierająca w szpitalu.

Alan postanawia więc zrezygnować z wyprawy i dostać się autostopem do matki, z nadzieją, że ujrzy ją jeszcze przed śmiercią. Jednak Alan nie wie, że to wydarzenie, zapoczątkuje prawdziwie koszmarną podróż, która doprowadzi go przed oblicze samej Śmierci.

Alan Parker zostaje uwięziony w pędzącym samochodzie, za kierownicą którego siedzi tajemnicza postać, która ma zamiar zdradzić mu swoją ponurą tajemnicę. Jak się również okazuje, osoba prowadząca samochód, najwyraźniej czegoś oczekuje od swojego pasażera i nie uwolni go, dopóki nie dostanie tego, czego chce.

Teraz nadejdzie czas, aby Alan przeanalizował całe swoje życie i w końcu będzie musiał zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem...

Screeny

HO, RIDING THE BULLET HO, RIDING THE BULLET HO, RIDING THE BULLET HO, RIDING THE BULLET HO, RIDING THE BULLET HO, RIDING THE BULLET

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -