Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)ALONE IN THE DARK

Premiera na świecie:28-01-2005
Premiera w Polsce:2005
Reżyser:Uwe Boll
Obsada:Christian Slater
Tara Reid
Stephen Dorff
John Fallon
Catherine Lough Haggquist
Autor recenzji:Spike
Oficjalna strona:TUTAJ

Film "Alone in the Dark", został zrealizowany na podstawie popularnej gry komputerowej, która doczekała się swego czasu trzech kontynuacji. Twórcy tej produkcji twierdzą jednak, że nie trzymali się kurczowo fabuły gry i starali się stworzyć oryginalne dzieło opierając się jedynie na jej pomyśle.

Gra będąca pierwowzorem dla filmu, została wydana w 1993 roku przez firmę Infogramers i od razu podbiła rynek. Była to gra, z tak zwanego gatunku 'Survival Horror', w której zadaniem gracza jest rozwiązanie zagadki tajemniczego, nawiedzonego domu i walka z przeróżnymi demonami. Pomimo prostej fabuły, gra stała się klasykiem pośród komputerowej grozy.

Edward Carnby (Chrystian Slater) jest agentem z organizacji, której celem jest zajmowanie się i badanie wszelkich ponadnaturalnych, tajemniczych i niewyjaśnionymi zdarzeni - Bureau 713. Jego kolejne śledztwo doprowadza go w najmroczniejszy z zakamarków świata. W poszukiwaniu wyjaśnień i prawdy, musi zbadać mistyczne pozostałości po pewnej tajemniczej cywilizacji. Teraz największym zagrożeniem, stanie się jego tajemnica z przeszłości...

Wraz z pewną panią archeolog - Aline Cedrac (Tara Reid) i swoim największym rywalem - agentem Richardem Burkem (Stephen Dorff); odkryje, że stworzenia z pradawnego świata planują ponownie przejąć świat w swe władanie. Jednak największy zagrożeniem dla agenta Carnbuya, nie będą demony, lecz fakt, że jego umysł powoli zostaje opanowywany przez siły ciemności.

Edward Carnby, przekona się na własnej skórze, że jeśli w COŚ nie wierzy, to nie znaczy, że TO nie może go zabić.

Screeny

HO,  ALONE IN THE DARK HO,  ALONE IN THE DARK HO,  ALONE IN THE DARK HO,  ALONE IN THE DARK HO,  ALONE IN THE DARK

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -