Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)CONSTANTINE

Constantine

Premiera na świecie:11-02-2005
Premiera w Polsce:11-03-2005
Reżyser: Francis Lawrence
Obsada:Keanu Reeves
Rachel Weisz
Tilda Swinton
Gavin Rossdale
Djimon Hounson
Shia LaBeouf
Peter Stormare
Autor recenzji:Spike
Oficjalna strona:TUTAJ

"A co, gdybym powiedział ci, że Bóg i diabeł założyli się, a stawką w ich grze są dusze wszystkich ludzi?"
John Constantine

Całe życie na ziemi obraca się wokół walki pomiędzy dobrem a złem, które rywalizują ze sobą od początku wszelkiego istnienia. Człowiek dokonując w swoim życiu wyborów, wybiera również, po której ze stron stanie - tym samym przypieczętowuje swój los. Czekać go może zbawienie lub wieczne potępienie.

Warner Bros. Entertainment Company przedstawia nam historię Johna Constantine - człowieka, który odbył podróż do piekła... a potem wrócił.

John Constantine (Keanu Reeves) urodził się z tajemniczym darem. Potrafi on z łatwością rozpoznawać siły dobra lub zła ukryte pod ludzką postacią, które swobodnie kroczą po ziemi. Dar ten jednak stał się jego przekleństwem i doprowadza go na skraj śmierci. John próbuje popełnić samobójstwo, mając nadzieję na uzyskanie upragnionego spokoju. Jednak na nieszczęście dla niego, próba ta kończy się niepowodzeniem. Dzięki szybkiej i skutecznej reanimacji, został odratowany wbrew swej woli i powrócił do życia, którego tak bardzo miał dosyć. Jednak piętno samobójcy pozostanie na jego duszy już na wieki. Constantine trafił na moment do piekła i już wie, jaki los czeka go po śmierci. Teraz przemierzać będzie ziemskie granice pomiędzy piekłem a niebem, mając próżną nadzieję, że uda mu się uzyskać zbawienie i odkupienie za swój grzech, odsyłając demony ukryte w ludzkiej skórze, z powrotem w otchłań piekła. Mimo swych dobrych uczynków, John Constantine jest daleki od świętości. Nie jest typowym, kryształowo czystym herosem. Nie kierują nim żadne wyższe wartości oprócz własnych samolubnych powodów. Jego etyka pozostawia wiele do życzenia. Zwiedziony pokusami współczesnego świata, stał się alkoholikiem żyjącym na krawędzi i nie odmawiającym sobie również innych przyjemności życia. Ratuje on ludzi i ich dusze, ale nie oczekuje od nich niczego w zamian - ani dobrego słowa, ani podzięki; a już na pewno nie sympatii. Wszystko, czego pragnie, to bożego ułaskawienia.

Wszystko zmienia się, gdy mroczny świat Johna Constantina zostaje wplątana młoda policjantka, Angela Dodson (Rachel Weisz), której Constantine pomaga w rozwiązaniu zagadki śmierci jej siostry bliźniaczki ( w tej roli również Weisz). Razem stają naprzeciw demonom i próbują dowiedzieć się, czemu siły piekielne ostatnio tak bardzo zwiększyły swoją działalność na ziemi. Ich śledztwo doprowadza dwójkę bohaterów w świat diabłów i aniołów, który znajduje się tuż pod powierzchnią Los Angeles - świat, który znajduje się tak blisko, a którego jednak nikt jeszcze nie odnalazł. Wydarzenia te doprowadzają do tego, że oboje zostają wciągnięci w katastroficzną serię niecodziennych zdarzeń, które zadziwiłyby nawet kogoś takiego jak sam John Constantine... John wie, że równowaga między dobrem a złem została zachwiana, musi więc wyruszyć naprzeciw siłą ciemności, by zapobiec powstaniu piekła na ziemi. Na swej drodze do odkupienia stanie nawet twarzą w twarz z samym szatanem.

"Constantine" został oparty na podstawie świetnego komiksu "Hellblazer" z wydawnictwa DC. Historia z z kartek komiksu została przeniesiona na taśmę filmową przez producentkę Lauren Shuler Donner, która na swoim kącie ma już kilka innych pozycji nakręconych na podstawie komiksu (między innymi "X-Men" i "X-Men 2"). Miejmy nadzieję, że film ten będzie naprawdę udaną produkcją i że zadowoli również wybrednych fanów filmów grozy.

Screeny

HO, CONSTANTINE HO, CONSTANTINE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -