Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)RESIDENT EVIL: APOCALYPSE

Resident Evil 2: Apokalipsa

Premiera na świecie:10-09-2004
Premiera w Polsce:18-12-2004
Reżyser:Alexander Witt
Obsada:Milla Jovovich
Eric Mabius
Jason Isaacs
Oded Fehr
Sienna Guillory
Sandrine Holt
Autor recenzji:Majster
Oficjalna strona:TUTAJ

Gdy powstawał pierwszy "Resident Evil" wszyscy mieli nadzieję, że Paul W.S. Andreson oprze swój film na bardzo dobrej i klimatycznej pierwszej części gry komputerowej pod tym samym tytułem. Niestety tak się nie stało i filmowa adaptacja z grą miała wspólny tylko tytuł, dlatego wielu widzów się na nim zawiodło (w tym ja). Teraz wydaje się, że sequel będzie lepszy, a to dlatego, że tym razem reżyser postanowił trzymać się kurczowo wcale nie najgorszej trzeciej części gry komputerowej "Resident Evil: Nemesis". Ten stwór pojawi się również w filmie, co zdecydowanie dodatnie wpłynie na efekt końcowy, ponieważ w grze Nemesis deptał po piętach naszym bohaterom i nie dawał im spokoju, podobnie będzie w wersji filmowej.

Historia: Film zaczyna się w momencie, gdy Alice walczy o przetrwanie w Raccoon City i próbuje odkryć mroczną tajemnicę organizacji Umbrella. Tymczasem owa organizacja wysyła do Raccoon zmutowanego genetycznie super - mutanta (tutaj kłania się Nemesis), który ma zniszczyć wszelkie żywe istoty w miasteczku. Alice dołącza do Jill Valentine, Terri Moralesa, Carlosa Olivierę, L.J, oraz Nicholaia. Jak łatwo się domyśleć oprócz żywych trupów życie utradniał im bądzie Nemesis.

Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony wciąż czuję niesmak pozostawiony przez część pierwszą, a z drugiej mam nadzieję sequel wypadnie o wiele lepiej. Widziałem już postać Nemesisa i bardzo mi się spodobała, pododbnie jak postacie bohatrów, którzy wygląają bardzo podobnie do komputerowej adaptacji. Ciekawe w ilu procentach film bądzie opierał się na grze, jeżeli w 100, to zobaczymy także słynną rezydencję z pierwszej części gry oraz wiele innych ciekawych okazji. "Resident Evil 3: Nemesis" ukończyłem z przyjemnością, liczę na to, że film obejrzę z takim samym natrojem. Tymczasem czekamy aż do 24 września, gdyż data premiery uległa zmianie.

Screeny

HO, RESIDENT EVIL: APOCALYPSE HO, RESIDENT EVIL: APOCALYPSE HO, RESIDENT EVIL: APOCALYPSE HO, RESIDENT EVIL: APOCALYPSE HO, RESIDENT EVIL: APOCALYPSE HO, RESIDENT EVIL: APOCALYPSE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -