Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)SAW

Piła

Premiera na świecie:01-10-2004
Premiera w Polsce:25-02-2005
Reżyser:James Wan
Obsada:Tobin Bell
Cary Elwes
Danny Glover
Ken Leung
Monica Potter
Leigh Whannell
Autor recenzji:Flaco
Oficjalna strona:TUTAJ

James Wan debiutuje filmem "Saw". Z reakcji, jakie wywołał film na festiwalu w Sundance (Sundance Film Festival), można przypuszczać, że będzie to ze wszech miar udany debiut.

Historia: Mężczyzna o imieniu Adam odzyskuje przytomność, po krótkiej utracie świadomości. Odnajduje się w niezbyt ciekawym położeniu. Jest przykuty do rury w jakieś posępnej izbie tortur, nie ma pojęcia jak się tu znalazł. Jest tam jeszcze ktoś Dr. Lawrence Gordon, który także dopiero, co odzyskał świadomość i znajduje się w tak samo beznadziejnej sytuacji, co Adam. Pomiędzy oboma mężczyznami leży trzeci w kałuży krwi z rewolwerem w dłoni. Adam i Dr. Gordon muszą poukładać w logiczną całość garść tropów, podjąć kilka ryzykownych decyzji, by wyjść cało z sytuacji, w jakiej postawił ich tajemniczy psychopatyczny morderca.

Fabuła filmu, przedstawia się dosyć interesująco. Zapowiada się na inteligentną grę ofiar z swoim prześladowcą. Thriller ocierający się o horror, atmosferą przypominający trochę Seven (Siedem). Jak już pisałem, przy okazji innych zapowiedzi. Każdy nowy, świeży pomysł na poletku horror/thriller to powoli prawdziwy promień słońca w środku arktycznej zimy.

Screeny

HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -