Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)VILLAGE, THE

Osada

Premiera na świecie:10-10-2004
Premiera w Polsce:30-07-2004
Reżyser:M.Night Shyamalan
Obsada: Joaquin Phoenix
Adrien Brody
Sigourney Weaver
William Hurt
Bryce Dallas Howard
Brendan Gleeson
Autor recenzji:Flaco

M. Night Shyamalan, to już swoista "firma" w Hollywood, po takich filmach jak, "Szósty zmysł (The Sixth Sense)", "Znaki (Signs)". Możemy się spodziewać, że kolejne jego dzieła również będą oryginalnie opowiedzianymi historiami, a nie bezbarwnymi tworami, jakimi karmi nas fabryka snów. Tym razem pragnie, opowiedzić nam o pewnej wiosce i jej tajemnicy.

Historia: Covington w Pensylwani to ciche, leżące na uboczu miasteczko, otoczone bujnymi lasami. Lasami zamieszkałymi przez "mityczne stworzenia", od początku istnienia osady istnieje pewne niepisane prawo, ludzie nie wchodzą do lasu, stwory w zamian nie nawiedzają ludzkich siedlisk. Lucius, młody mieszkaniec Covington sprzeciwia się temu jego zdaniem nie sprawiedliwemu nakazowi i łamiąc pakt zapuszcza się w otchłań lasu. Nie trzeba długo czekać na odpowiedź "leśnych stworów", wkrótce na drzwiach domów pojawiają się krwawe pręgi. Teraz już nic nie powstrzyma nieuniknionej konfrontacji!

Kolejna oryginalna historia spod pióra Shyamalan'a. Właśnie odrębność tego filmu, może być jego głównym atutem. Bo jeśli spojrzeć na kalendarz premier tego roku, to królują tam sequele/prequele, nowych pomysłów jak na lekarstwo. I każdy film będący nowym graczem na rynku filmowych horrorów, powinien być przyjęty z otwartymi rękoma. Dla mnie to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego sezonu, preferuję świeże spojrzenie nad kolejne części Halloween, Hellraisera czy Egzorcysty.

Screeny

HO, VILLAGE, THE HO, VILLAGE, THE HO, VILLAGE, THE HO, VILLAGE, THE HO, VILLAGE, THE HO, VILLAGE, THE

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -