Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)FIDO

Premiera na świecie:2006
Premiera w Polsce:Brak daty premiery
Reżyser:Andrew Currie
Obsada:Henry Czerny
Carrie-Anne Moss
Peter Stormare
Tim Blake Nelson
Billy Connolly
Dylan Baker
Autor recenzji:Spike

Witamy we wspaniałym mieście WILLARD. Cudownym miejscu, gdzie słońce świeci każdego dnia, wszyscy są szczęśliwi i uśmiechnięci, każdy zna swojego sąsiada, a każdego ranka, gnijące zombie przynoszą Ci pocztę.

Wszystko zaczęło się dość zwyczajnie: Wiele lat temu, ziemia znalazła się pod wpływem tajemniczego, kosmicznego pyłu z odległych przestworzy. Dziwny to był pył, gdyż jego działanie objawiało się tym, że z grobów zaczęli powstawać umarli. Jak to zwykle z takimi zombie bywa, nie powrócili oni ze świata zmarłych od tak sobie; powrócili pragnąc świeżego, ludzkiego mięsa. Terror krwiożerczych nieumarłych szerzył się nieubłaganie po naszej małej, niebieskiej planecie, a ludzie byli bezsilni... Bezsilni do czasu wynalezienia 'obroży'. Dzięki tej właśnie 'obroży', szybko opanowano plagę żywej śmierci, zrobiono nawet coś więcej, poprzez możliwość kontroli zombie, jaką dawały 'obroże'. Uznano, że zombie mogą być użyteczne i nadawać się do prostych robót publicznych. Powstała więc wielka korporacja, której zadaniem było wyrób właśnie owych 'obroży' i kontrola nieumarłych - firma ta nazywała się ZomCon. Dzięki ich patentowemu wynalazkowi, zombie zaczęły wykonywać prace, między innymi ogrodnicze, pocztowe; rozwoziły mleko, byli lokajami i służącymi, mogły nawet zajmować się zwierzętami. ZomCon chciało, by w ten sposób wszyscy uważali, że dzięki nim bezpieczeństwo jest zapewnione, a zagrożenie ze strony zombie opanowane - ale czy tak było naprawdę? Timmy Robinson tak nie myślał. Chłopak ten uważał, że świat jest 'do bani'. Samotnie spędza w swoim pokoju tyle czasu, że już nawet jego właśni rodzice zapomnieli jak wygląda. Gdy jego matka kupuje zombie do pomocy przy domu, Timmy jest zaskoczony, a nawet ciekawy tego 'czegoś'; zwłaszcza, gdy potwór zaczyna aportować chłopcu najróżniejsze rzeczy. Podczas gry w baseball w parku, zombie ratuje nawet chłopca przed miejscowymi chuliganami. Między chłopcem a jego zombie powstaje silna więź przyjaźni. Zombie przestaje już być zwykłym truposzem i pomocnikiem mamy, a chłopiec nadaje mu imię 'Fido'.

Podczas gdy Timmy i Fido wiodą spokojny żywot na przedmieściach, pewnego dnia dochodzi do tragedii - obroża Fido psuje się, o czym zresztą przekonuje się na własnej skórze stara i zgryźliwa sąsiadka Timmiego, pani Henderson. Timmy by ratować swojego ulubionego zombie, wymyka się nocą do parku, gdzie zamierza pogrzebać nieboszczkę. Jednak jest już za późno. Pani Henderson staje się jedną z krwiożerczych, nieumarłych istot! Podczas szamotaniny, Timmiemu udaje się unieszkodliwić ją poprzez odcięcie głowy łopatą. Po tym już nic niestoi mu na drodze w pozbyciu się dowodów.

Sprawy ponownie zaczynają się komplikować, gdy na ulicę gdzie mieszka chłopak i jego zombie, wprowadza się człowiek pracujący dla ZomCon - pan Bottoms. Na szczęście, córce pana Bottoma, Cindy, młody Timmy wpadł w oko, co może bardzo pomóc dwójce bohaterów. Wszystko powoli obraca się przeciwko przyjaciołom. Już nie tylko pan Bottoms, ale również rodzice Timmiego chcą ich rozdzielić. Gdy do tego wszystkiego wychodzi na jaw, co tak naprawdę stało się z panią Henderson, Timmy musi ukryć Fido w bezpiecznym miejscu. Jednak wysiłki Timmiego niewystarczają i Fido wpada w ręce ZomCon-u.

Teraz Timmy musi postawić wszystko na jedną kartę i wraz z nielicznymi sojusznikami, uratować Fido z łap złowieszczej korporacji. W końcu Fido nie jest już tylko przyjacielem, stał się członkiem rodziny!

Po zapoznaniu się z powyższym tekstem, już na pierwszy rzut oka możemy spostrzec, że będziemy mieć do czynienia z horrorem o zabarwieniu komediowym. Fabuła filmu przypomina nieco zakończenie jakże świetnego "Shaun of the Dead". Czy ta horror-komedia choć trochę dorówna "SotD", o tym przekonamy się już w kinach.

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -