Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)LAND OF THE DEAD

Ziemia żywych trupów

Premiera na świecie:24-06-2005
Premiera w Polsce:05-08-2005
Reżyser:George A. Romero
Obsada: Simon Baker
Dennis Hopper
Asia Argento
Robert Joy
John Leguizamo
Autor recenzji:Majster
Oficjalna strona:TUTAJ

To wreszcie musiało się stać. George Romero twórca słynnej trylogii traktującej o mięsożernych zombie postanowił dopełnić dzieła i zakończyć serię. W 1968 roku światło dzienne ujrzała produkcja "Noc żywych trupów", która wstrząsnęła światowym kinem, a także wytyczyła nowe kierunki w kinie grozy nadając mu zupełnie innego charakteru. Oczywiście na jednym filmie
skończyć się nie mogło. Dziesięć lat później kinomani mieli okazję bać się podczas projekcji "Poranku żywych trupów", którym Romero udowodnił, że jest wybitnym reżyserem umiejętnie łączącym grozę z ironią, oraz genialne wyśmianie masowej konsumpcji i gustów. W 1985 roku przyszedł czas na "Dzień żywych trupów" wydawałoby się - godny koniec trylogii. Teraz mamy rok 2005, a w polskich kinach niebawem odbędzie się premiera "Ziemii żywych trupów", czyli czwartej i ostatniej części historii żywej śmierci.

Nieznany wirus dziesiątkuje i infekuje kolejne miasta i miasteczka na Ziemi. Po pewnym czasie ludzie zdają sobie sprawę, że ich planeta jest opanowana przez zombie, postanawiają przestać walczyć z przeogromną i wciąż zwiększającą się liczbą mięsożernych potworów, ponieważ walkę z nimi można porównać do mitologicznego targania syzyfowej kuli pod górę. Ocalałe grupy mieszkańców Ziemi tworzą miasto odgrodzone od reszty świata, w którym toczy się normalne życie, choć z podwójnym dnem. Wysoko w sięgających chmur wieżowcach mieszkają zamożni obywatele, którzy nie muszą stykać się z codziennymi problemami, a żywe trupy są dla nich abstrakcyjnym pojęciem. Zupełnie inaczej jest na samym dole, gdzie większość stanowi biedota i różne gangi. Dla nich zombie to coś normalnego, kolejny, stały element życia, a często nawet rozrywka. Mentalność społeczeństwa również się zmieniła, mamy doczynienia z updakiem wszelkiej moralności co tak naprawdę ma destrukcyjny charakter - to tykająca bomba wśród zgliszczy i ochłapów dawnej, normalnej egzystencji. Wokół panuje anarchia, a ludzie nawet w dobie zbliżającej się zagłady nie potrafią zjednoczyć sił. Bohaterami "Land of the Dead" będzie grupa uliczników, która poprzez uknuty spisek chce przejąć władzę w mieście. Walczyć będą zarówno z innymi mieszkańcami, jak i z żywymi trupami, które również uczą się na błędach i ewoluują zmieniając się z otępiałych zombie w myślące organizmy.

"Land of the Dead" na pewno będzie świetną rozrywką dla fanów filmów z żywymi trupami. Wydaje mi się, że George Romero nakręci produkcję kompletną, jednak rzecz jasna odstającą od poprzednich dzieł z tej serii. O żadnej rewolucji nie może być mowy, ponieważ z góry wiemy, że nowy film amerykańskiego reżysera nie będzie tak dobry jak jego poprzednicy. Aczkolwiek szykuje się świetna zabawa i nowatorskie podejście do tematu. Czekam z niecierpliwością.

Screeny

HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD HO, LAND OF THE DEAD

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -