Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)DOOM

Doom

Premiera na świecie:20-10-2005
Premiera w Polsce:21-10-2005
Reżyser:Andrzej Bartkowiak
Obsada:Karl Urban
Dwayne 'The Rock' Johnson
Rosamund Pike
Ben Daniels
Deuter Fletcher
Autor recenzji:Spike
Oficjalna strona:TUTAJ

W dzisiejszych czasach kinematografii, trudno niestety doczekać się oryginalnego scenariusza. Rynek filmowy nieustannie zasypywany jest remakeami, sequelami, prequelami. Autorzy nie pozostawiają również w spokoju tak silnego źródła na pomysły, jakim jest rynek gier komputerowych.
No i właśnie kolejna z nich doczekała się swojej ekranizacji. Mowa tu o kultowej grze, jaką jest "Doom".

Coś bardzo złego stało się na badawczej stacji naukowej na Marsie... Brak łączności i dziwne komunikaty stamtąd dochodzące nie wróżą nic dobrego. Nikt nie wie, co tam tak naprawdę się wydarzyło. Ogłoszono kwarantannę najwyższego stopnia!
Do zbadania tego tajemniczego zajścia zostaje wysłany oddział szybkiego reagowania; najlepsi z najlepszych Marines, uzbrojeni w najnowsze i najlepsze osiągnięcia techniki militarnej, mają stawić czoła nieznanemu zagrożeniu. Przekonani są, że dzięki ich broni i umiejętnością, są wstanie poradzić sobie ze wszystkim... Nawet niewiedzą jak bardzo się mylą, gdyż na stacji panuje prawdziwe piekło. Koszmarne, zmutowane stworzenia, które pojawiły się nagle i o niewiadomym pochodzeniu, opanowały cały kompleks i teraz czają się za każdym rogiem i polują na resztę pozostałych przy życiu ludzi.
Rozkazy żołnierzy są proste: Nic tam nie może pozostać tam przy życiu!

"Doom" został wyreżyserowany przez naszego rodaka z polski, Andrzeja Brtkowiaka, na podstawie scenariusza Dawida Callahama, który napisał go w oparciu o popularną grę "Doom 3". Gra ta, jest kultową w niektórych kręgach, a o tym, czy film zdobędzie taki sam respekt i popularność jak jego archetyp, przekonamy się już niedługo.

Screeny

HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM HO, DOOM

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -