Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)SAW

Wzgórza mają oczy (remake)

Premiera na świecie:10-03-2006
Premiera w Polsce:2006
Reżyser:Alexandre Aja
Obsada:Tom Bower
Ezra Buzzington
Dan Byrd
Emilie de Ravin
Billy Drago
Robert Joy
Ted Levine
Laura Ortiz
Kathleen Quinlan
Vinessa Shaw
Michael Bailey Smith
Aaron Stanford
Autor recenzji:BartX
Oficjalna strona:TUTAJ

Alexandre Aja ("Haute Tension") oglądał oryginalne "Wzgórza" kiedy był jeszcze niegroźnym dzieckiem: "Przestraszyły mnie, pewnie" - mówi - "ale po latach mogę szczerze stwierdzić, że film trochę się zestarzał. No i można go też uatrakcyjnić rozwijając niektóre wątki, przekraczając kilka granic, których oryginał nie przekraczał. Pewnie dużo trudniej robiło się remake "Teksańskiej masakary" - to przecież arcydzieło, nie ma tam nic do poprawy!"

"Wzgórza mają oczy" - zarówno remake jak i oryginał - to historia rodziny podróżującej przez Stany i mającej tak złośliwego pecha, że samochód psuje im się akurat u stóp wzgórz zamieszkałych przez rodzinę zdeformowanych kanibali. U Cravena fabuła polegała na dość szybkiej zamianie ofiar w napastników - nie wiadomo jeszcze czy Aja postanowi bardziej uprzykrzyć życie swoim pozytywnym bohaterom.

Jasne, jasne - nikt z nas nie cieszy się z inwazji remake'ów, jaką ostatnio obserwujemy. Ale akurat w przypadku "Wzgórz" rzeczywiście jest co poprawiać: miejmy nadzieję, że reżyser nie obsadzi tym razem pieńków dębowych w głównych rolach, że kanibale rzeczywiście będą godni swojego imienia i nie dadzą się wpędzać w pułapkę za pułapką i, wreszcie, trzymajmy kciuki za to żeby przekonująco wypadł pies (jak pamiętamy, w oryginale zwierzak wyraźnie się z kimś bawił a Craven próbował nam wmówić, że oto przeprowadza brutalny atak na Michaela Berrymana). W chwili obecnej twórcy filmu walczą o uzyskanie odpowiedniego stempla od komisji kwalifikującej filmy do odpowiednich grup wiekowych... i tu zaczynają się problemy. Nam, widzom, najlepiej pasowałoby przybicie pieczątki "od lat 18" ale dla Cravena oznaczałoby to wyszarpanie sporej dziury w kieszeni - w końcu trzynastoletnie dziewczęta też pieniądze na kino dostają. Co najgorsze - Aja przyznał w jednym z wywiadów, że Craven będzie miał prawo do ostatecznego montażu filmu. Zobaczymy jak się to wszystko skończy.

Screeny

HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW HO, SAW

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -