Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)GRIND HOUSE

Grind House

Premiera na świecie:22-09-2006
Premiera w Polsce:2006
Reżyser:Quentin Tarantino
Obsada:John Jarratt
Danny Trejo
Quentin Tarantino
Autor recenzji:BartX

Kto dał się nabrać na niedawny żart, że Tarantino ma niby reżyserować nową część "Piątku trzynastego", może teraz powiedzieć "PRAWIE miałem rację!" - reżyser właśnie zabiera się za swój pierwszy slasher.

Jak mówi Tarantino, narzędziem zbrodni nie będzie tu jednak typowy dla slashera nóż ale... samochód. Powstaje pytanie po co więc w ogóle czynić próby zaliczania filmu Tarantino do tego gatunku... można się jednak domyślać, że reżyser miałby jakiś dobry tekst na swoją obronę gdybyśmy go o to spytali. Dokładna fabuła dwóch filmów składajacych się na "Grind House" nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że część reżyserowana przez Tarantino bedzie nosiła tytuł "Death Proof" ("Dowód śmierci"), natomiast część Roberto Rodrigueza - "Planet Terror" ("Planeta strachu"); historia Rodrigueza będzie opowiadała o żywych trupach i zapowiada się podobno na bardziej krwawą niż "slasher" Tarantino. Każdy z filmów ma trwać godzinę a do nich dołączone bedą jeszcze fragmenty nieistniejących horrorów, thrillerów i filmów karate (oczywiście również nakręcone przez Tarantino i Rodrigueza).

Poza oficjalnie zatwierdzoną kandydaturą Johna Jarratta ("Wolf Creek") obsada "Grind House" nie jest jeszcze ustalona, ale Rodriguez obiecuje, że w swoim filmie pozwoli wystąpić koledze Quentinowi - chociażby w jakiejś niewielkiej roli. Planowane jest też pojawienie się stałego współpracownika Rodgrigueza - Danny'ego Trejo ("Od zmierzchu do świtu", "Desperado"), ale możliwe, że będzie to wyłącznie rola w jednej z zapowiedzi nieistniejących filmów, które mają być integralną częścią "Grind House". Z kolei Tarantino zdradził ostatnio, że niektóre z tych zapowiedzi mogą ostatecznie zamienić się w "Grind House 2".

Data premiery została oficjalnie ustalona na 22 września 2006 ale reżyserzy ciągle próbują nas przekonywać, że może dojść do jej przesunięcia na jakiś wcześniejszy termin. "Jako widz nigdy nie lubiłem długo czekać na premierę dobrego filmu" - mówi Tarantino. Cóż, przed premierą "Kill Billa" trudno było odczuć aby Tarantino troszczył się o cierpliwość swoich widzów... Widocznie się zmienił.

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -